- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

سویدن قصد دارد تجهیزات توپخانه آرچر را به اوکراین بدهد

CC BY-SA 3.0 / Ibaril / An ARCHER Artillery SystemШведская 155-мм многоцелевая самоходная артиллерийская установка Archer
Шведская 155-мм многоцелевая самоходная артиллерийская установка Archer - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.01.2023
Telegram
مقام های سویدنی تجهیزات توپخانه خودکششی آرچر را به اوکراین عرضه خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکای نیوز، توبیاس بیلستروم وزیر امور خارجه سویدن گفته است، که مقام های سویدنی تجهیزات توپخانه خودکششی آرچر را به اوکراین عرضه خواهند کرد.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: "آقای بیلستروم در صحبت با خبرنگاران گفت، که اوکراین به جنگ افزارهای تهاجمی بیشتری از غرب نیاز دارد و سویدن باید به وظیفه خود عمل کند".
Министр обороны РФ Сергей Шойгу  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.12.2022
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
شایگو: 27 کشور تاکنون 97 میلیارد دالر برای فراهم آوری جنگ افزار برای اوکراین هزینه کرده اند
در مصاحبه با نسخه سوئدی Expressen، وزیر ظاهرا تصمیم برای تامین واحدهای آرچر را تایید کرد.
بیلستروم در این پیام گفت: "مسئله این نیست که آیا باید آن را ارسال کنیم یا خیر، بلکه این است که چه زمانی آن را ارسال خواهیم کرد".
در پایان سال گذشته، پارلمان سویدن با انتقال تجهیزات نظامی به اوکراین از جمله سامانه های پدافند هوایی به ارزش بیش از 287 میلیون دالر موافقت کرد. در عین حال، ساختارهای آرچری که اوکراین خواستار تأمین آنها شده بود، در این بسته کمک نظامی گنجانده نشد.
یادآوری می کنیم، که روسیه پیش از این به دلیل ارسال جنگ افزارها به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، که هر محموله ای که حاوی جنگ افزارها برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد، که کشورهای ناتو با ارسال جنگ افزار به اوکراین "با آتش بازی می کنند".
دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد، که پمپاژ اوکراین با جنگ افزارها از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала