دولت جدید اسرائیل رأی اعتماد گرفت

© AFP 2023 / MENAHEM KAHANAیگانه نتیجه مثبت برجام از نگاه نتانیاهو
یگانه نتیجه مثبت برجام از نگاه نتانیاهو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.12.2022
Telegram
تایمز اسرائیل: پارلمان اسرائیل به دولت جدید نتانیاهو رای اعتماد داد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، پارلمان اسرائیل به دولت جدید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل رای اعتماد داد.
این روزنامه نوشت: "اعتماد به دولت توسط 63 نفر از 64 عضو ائتلاف، که اکثریت 120 کرسی کنست هستند، تأیید شد. این نشریه پیشتر گزارش داده بود که امیر اوهانا، نماینده حزب لیکود، به عنوان رئیس کنست اسرائیل انتخاب شده است.
نشست کنست در 29 دسامبر ساعت 11:00 به وقت محلی آغاز شد.
به گزارش هاآرتص، روز دوشنبه، نتانیاهو به رئیس جمهور گفت که موفق به تشکیل دولت شده است. جروزالم پست سپس با استناد به پیام های ارسالی نتانیاهو به اعضای پارلمان گزارش داد که "دولت جدید به تصویب کنست خواهد رسید و روز پنجشنبه رسما قدرت را به دست خواهد گرفت".
در نتیجه انتخابات زودهنگام کنست بیست و پنجمین جلسه در اول نوامبر، حزب لیکود به رهبری نتانیاهو 73 ساله مقام اول را به خود اختصاص داد. این انتخابات پنجمین انتخابات متوالی در سه سال و نیم گذشته بود. با این حال، در این دوره، هیچ یک از احزاب پیروز نتوانستند یک دولت کارآمد بر اساس اکثریت پارلمانی ایجاد کنند.
پس از نتایج انتخابات مجلس بیست و پنجمین دوره، اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور، تشکیل دولت جدید را به نتانیاهو سپرد. این مأموریت ابتدا در 11 دسامبر به پایان رسید، اما بعداً توسط دوک به مدت ده روز تمدید شد. نتانیاهو پیش از این در سال های 1996 تا 1999 و 2009 تا 2021 نخست وزیر اسرائیل بوده است.
Флаг на территории посольства Израиля в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.12.2022
اسرائیل منافع همکاری با فدراسیون روسیه را به خاطر کسی، از جمله اوکراینی‌ها، به خطر نمی‌اندازد
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала