سوناک: به پشتیبانی نظامی اوکراین ادامه می دهیم

© AP Photo / Kin CheungНовый премьер-министр Великобритании Риши Сунак выступает на Даунинг-стрит в Лондоне
Новый премьер-министр Великобритании Риши Сунак выступает на Даунинг-стрит в Лондоне  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.12.2022
Telegram
نخست وزیر بریتانیا با وجود گزارش های حسابرسی به پشتیبانی نظامی از اوکراین ادامه خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، با وجود گزارش هایی مبنی بر دستور وی برای بازرسی کمک های نظامی لندن به کیف، تایید کرد، که به پشتیبانی نظامی از اوکراین ادامه خواهد داد.
پیش از این، بی بی سی به نقل از منابعی در دولت بریتانیا گفته بود، که سوناک دستور بازرسی کمک های نظامی لندن به کیف را صادر کرده است، در حالی که مقامات بریتانیا نگران هستند که سوناک در پشتیبانی از رژیم زلنسکی بسیار "احتیاط" باشد.
به گفته آنها، این ممیزی برای ارزیابی اهمیت مشارکت نظامی بریتانیا در کمک به اوکراین و ارزیابی پیشرفت عملیات نظامی ویژه روسیه است.
Новый премьер-министр Великобритании Риши Сунак выступает на Даунинг-стрит в Лондоне  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.12.2022
وعده سوناک به زلنسکی: سامانه دفاع هوایی و راکت های دفاع هوایی جدید به شما می فرستیم
سوناک در پاسخگویی به پرسش های نمایندگان درباره کارکردشان در کمیته هماهنگی مجلس گفت: "من زیاد گزارش های مطبوعاتی نمی خوانم. به اقدامات من نگاه کنید: نخستین تماس بین المللی من با زلنسکی بود، اولین دیدار دوجانبه من از کیف بود و مصمم هستم که پشتیبانی نظامی از اوکراین را در سال آینده افزایش دهم".
وی همچنین خاطرنشان کرد، که "توسعه" کمک نظامی به اوکراین "با در نظر گرفتن شرایط میدان نبرد" مهم است.
یادآوری می کنیم، که روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد، که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند".
دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد، که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала