استرالیا در افغانستان متهم به جنایات جنگی شد

© Sputnik / Evgeny OdinikovBuilding of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation in Moscow
Building of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation in Moscow - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.12.2022
Telegram
وزارت خارجه روسیه، استرالیا را به دلیل امتناع از تحقیق درباره جنایات در افغانستان به ریاکاری متهم نمود.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که بی اطلاعی کانبرا از موضوع جنایات نظامیان این کشور در افغانستان و عدم تمایل به تحقیق در مورد آن، حکایت از ریاکاری سیاستمداران استرالیایی دارد. این مطلب را.
بی میلی به پرداختن به این موضوع نشان دهنده ریاکاری طبقه سیاسی استرالیا است که همیشه تعهد خود را به "نظم جهانی مبتنی بر قوانین"، حمایت از حقوق بشر، احترام به قوانین بین المللی و مواردی از این دست نشان می دهد، اما در این واقعیت از معیارهای دوگانه پیروی می کند.
نظامیان استرالیا در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.11.2022
جنایات جنگی استرالیا در افغانستان
این وزارت افزود که استرالیا امروز در تلاش است تا نتایج گزارش قاضی پل بریتون در مورد جنایات جنگی استرالیا در افغانستان را مخفی نگه دارد. همزمان، فعالان و اصحاب مطبوعات همچنان خواستار محاکمه مسئولین شده اند.
وزارت خارجه روسیه یادآور شد که دو سال از انتشار این گزارش می گذرد و توصیه های اصلی این سند عملی نشده است.
این وزارت یادآور شد: "به ویژه، هیچ یک از 19 پرسنل نظامی فعال یا سابق که مدارک جنایات ارتکابی آنها در خاک افغانستان علیه آنها به دست آمده بود، مسئولیت کیفری ندارند."
گزارش بریتون در نوامبر 2020 منتشر شد. در مورد خشونت و قتل های که توسط اردوی استرالیا علیه غیرنظامیان و افراد غیرمسلح در افغانستان انجام می شود صحبت کرد. این سند حاوی اتهامات 39 قتل بود. آنها در برابر 25 سرباز استرالیایی قرار گرفتند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала