نکات مهم کنفرانس مطبوعاتی لاوروف در مورد امنیت اروپا

© Sputnik / Vladimir Pesnya /  مراجعه به بانک تصاویر لاوروف:هیچ ثبوتی از دخالت روسیه در انتخابات امریکا وجود ندارد
لاوروف:هیچ ثبوتی از دخالت روسیه در انتخابات امریکا وجود ندارد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
Telegram
سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در بخش های مهم سیاسی و دیپلماسی کشور و روابط بین المللی مفصل صحبت کرد.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه لاوروف در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار امریکایی گفت: ما چندین بار صحبت کردیم، از جمله شخص پوتین، و من گفتم که هرگز تماس ها را ترک نمی کنیم. آن زمان بود که [اولاف] شولز [صدر اعظم آلمان] می خواست به آنجا بیاید - لطفاً بیایید. [امانوئل] ماکرون [رئیس جمهور فرانسه] می خواست بیاید - لطفا. تماس تلفنی برقرار کنید - هرکسی که درخواست مکالمه تلیفونی می کند، چنین فرصتی پیدا می کند و رئیس جمهور ما بدون محدودیت زمانی با همه ارتباط برقرار می کند."
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на пресс-конференции с главами МИД Ирана и Сирии - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
لاوروف: روابط سابق با غرب بازیابی نخواهد شد
خود امریکایی ها ده بار به ما گفتند: فقط این باید یک کانال کاملا محرمانه باشد، ما نباید آن را اعلام کنیم تا کسی چیزی نداند، تا جدی باشد، تا این کانال، تابع هیچ خارجی نباشد. پروپاگاندا، دسیسه های اطلاعاتی و غیره. ما توافق کردیم. اما به محض اینکه آنها به انقره رسیدند، فوراً فاش شد، نمی دانم از کجا - از کاخ سفید، از وزارت خارجه - اما لو رفت."
وی تاکید کرد: وقتی ما متهم هستیم که مدام درخواست مذاکره برای به دست آوردن زمان برای جمع آوری نیروهای اضافی برای عملیات ویژه نظامی می کنیم، این هم مضحک است و هم ناخوشایند، زیرا مردم دروغ می گویند، آشکارا دروغ می گویند. هرگز درخواست مذاکره نکردیم، اما همیشه گفته‌ایم که اگر کسی علاقه‌ای به راه‌حل مذاکره دارد، آماده شنیدن آن هستیم."
به طور مثال، وزیر خارجه روسیه به یاد آورد که چگونه در ماه مارچ اوکراینی ها از آنها خواستند به آنها گوش دهند و پس از چندین دور مذاکره، سندی حاوی اصول حل و فصل را به طرف روسی تحویل دادند. از جمله این اصول، تضمین امنیت اوکراین از طریق احترام به وضعیت غیر بلوک آن بود، یعنی به ناتو نمی‌پیوندد، از طریق احترام به وضعیت غیرهستوی خود، یعنی [ولادیمیر] زلنسکی دیگر نخواهد گفت که دست برداشتن از تسلیحات هستوی در سال 1994 اشتباه بود. و تضمین امنیت اوکراین از طریق ارائه ضمانت های برای آن به صورت دسته جمعی نه از سوی ناتو، بلکه از سوی پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، آلمان نیز ذکر شد. به ترکیه اشاره گردید."
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.11.2022
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
لاوروف: مردم اوکراین از دست حاکمان نئونازی آزاد خواهند شد
لاوروف گفت: "ما با این موافق بودیم. ما آماده بودیم با آنها بر سر اصولی که خودشان مطرح کردند مذاکره کنیم، اما اجازه انجام این کار را نداشتند، زیرا جنگ هنوز غنی سازی کافی برای کسانی که بر آن نظارت دارند به ارمغان نیاورده بود. ، که آن را انجام می دهند، اما در درجه اول این ایالات متحده و البته بریتانیا هستند که این کار را انجام می دهند.
لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی خود پاسخ داد: "من نسبت به جان انسان‌ها، به ویژه جان انسان‌ها که در نتیجه خصومت‌ها و آسیب به زیربنا‌های غیرنظامی از بین می‌رود، ابراز تاسف و نگرانی می‌کنم. اما بیایید همه این مسائل را بدون استانداردهای دوگانه و صادقانه در نظر بگیریم." این سوال از روزنامه نگاران که چگونه او با تخریب زیرساخت های غیرنظامی در اوکراین ارتباط دارد.
وی خاطرنشان کرد که رسانه ها و سیاستمداران غربی کمتر به مرگ غیرنظامیان در درگیری های افغانستان، عراق، سوریه و لیبیا توجه کرده اند.
"موقعیت های بسیار جدی تری وجود دارد که هیچ کس به آنها توجهی نکرده است، از جمله رسانه های محترم... هیستری که اکنون در محافل سیاسی غرب در حال رخ دادن است و رسانه ها سعی در تحمیل آن دارند - خوب، آن را با آنچه در جریان چند هفته ویران کردند."
لاوروف: روسیه درصدد همگرایی در شرق و در غرب - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
کلوپ ویدیو
لاوروف: رابطه شکسته با غرب، درست نخواهد شد
به گفته وی، این تصور به وجود می آید که "تبلیغات غربی تنها زمانی شروع به نگرانی می کند که افرادی که بیعت غرب را دارند و غرب می خواهد از آنها به ابزاری برای دستیابی به اهداف جیوپولیتیک و نظامی خود تبدیل شود.
او یادآوری کرد که "هنگامی که غرب، اعراب را به میزان بی حد و حصر در عراق، در لیبیا و در سوریه و یا افغان ها در افغانستان کشت من چنین نگرانی های را برای غیرنظامیان آن کشور ها به یاد ندارم. به این معنا است که, این مردم درجات دوم, سوم, چهارم تشکیل شده اند. اما اوکراینی "فرزندان رومیان باستان" همانطور که خودشان می گویند, ظاهرا سزاوار حفاظت مخصوص از طرف نهادها و ساختارهای غربی." هستند
وزیر امور خارجه در کنفرانس خبری گفت که: "دیکته کردن قیمت‌ها به بازار توسط کسانی که چندین دهه از آزادی بازار، آزادی رقابت در بازار دفاع کرده‌اند، البته این یک پیشرفت جالب در تحولات که سیگنال بلند مدت و قدرتمندی را به همه دولت ها بدون استثنا می فرستند این است که باید به این فکر کنید که چگونه از استفاده از ابزارهای تحمیل شده توسط غرب در غالب سیستم جهانی‌سازی خودداری کنید."
لاوروف افزود: "از آنجا که غرب اگر فردا شما را خوش نداشته باشد، مثل اینکه امروز روسیه را خوش ندارد و فعلا چین در حال تبدیل شدن به هدف تحریم‌ها است. هرکسی می‌تواند نفر بعدی باشد".
لاوروف روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا درباره لزوم گسترش ساختار ناتو در منطقه از دریای سیاه تا دریای بالتیک، گفت: "امریکایی ها در توسعه بیشتر اتحاد آتلانتیک شمالی به کشورهایی مانند پولند و کشورهای بالتیک متکی هستند که روس هراس ترین و نژادپرستانه ترین مواضع را اتخاذ می کنند." در عین حال، کشورهایی مانند فرانسه و آلمان در حال محو شدن در پس زمینه هستند.
وی خاطرنشان کرد که در پولند، حتی قبل از شروع عملیات ویژه نظامی، مفهوم سه دریا در حال ترویج بود و قابل توجه است که بلینکن این منطق را انتخاب کرده است.
Сотрудники польской полиции и военные у лагеря нелегальных мигрантов на белорусско-польской границе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.11.2022
پولند قصد دارد سرحدات خود را برای روسیه مسدود کند
لاوروف تاکید کرد: آنچه آنتونی بلینکن گفت از نقطه نظر اینکه چه کسی در ناتو سفارش موسیقی می دهد بسیار آشکار است. مفهوم سه بحیره، ازبحیره سیاه تا بالتیک برای محاصره فدراسیون روسیه، در اصل طرح پولند بود، به طور فعال توسط بالت ها حمایت شد و به عنوان مفهومی برای احیای عظمت پولند ترویج داده شد.
وی گفت که: ما بیانیه مشترکی از سوی رؤسای جمهور روسیه و ایالات متحده در جون 2021 را داریم مبنی بر اینکه جنگ هستوای را هیچکس نمی تواند برنده شود، بنابراین نمی توان آن را آغاز کرد. بیانیه مشابهی از سوی پنج کشور هستوی وجود دارد و ما، همانطور که قبلاً گفتم، آماده بودیم از این هم فراتر برویم و بگوییم که نه تنها نباید جنگ هستوی آغاز شود، بلکه هرگونه جنگ بین قدرت‌های هستوی نیز غیرقابل قبول است. حتی اگر کسی تصمیم بگیرد که آن را از راه های متعارف شروع کند، خطر تبدیل شدن به یک جنگ هستوی بسیار زیاد خواهد بود."
عملیات در اوکراین
وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که آمریکا و ناتو مستقیماً در درگیری در اوکراین دخالت دارند. آنها نه تنها سلاح تهیه می کنند، بلکه پرسنل نظامی را برای کی یف در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها آموزش می دهند.
لاوروف در پاسخ به سوالی درباره حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، خاطرنشان کرد که ارتش در حال از کار انداختن آن دسته از تأسیسات انرژی است که به کشورهای غربی اجازه می‌دهد "اوکراین را با سلاح‌های مرگبار برای کشتن روس‌ها پمپاژ کنند".
من در رابطه با جان انسان‌ها، به‌ویژه جان انسان‌ها که در نتیجه درگیری های نظامی و آسیب به زیرساخت‌های غیرنظامی از دست می روند، ابراز تأسف و نگرانی می‌کنم. اما بیایید همه این مسائل را بدون استانداردهای دوگانه و صادقانه بررسی کنیم".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала