چین در مهتاب پایگاه می سازد

© Fotolia / Vadimsadovski / شرکت ناسا در ماموریت های فضایی روسیه برای مطالعه کره ماه
شرکت ناسا در ماموریت های فضایی روسیه برای مطالعه کره ماه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.11.2022
Telegram
محققان چینی به تازگی اظهار کرده‌اند که این کشور قصد دارد تا سال 2028 پایگاه خود را در مهتاب بسازند.
اسپوتنیک به نقل از چاینادیلی، به گفته طراح ارشد برنامه اکتشاف مهتاب چین، این کشور احتمالا تا سال 2028 تاسیس یک پایگاه تحقیقاتی در مهتاب را بر اساس دو ماموریت اکتشافی رباتیک تکمیل خواهد کرد و فضانوردان چینی را در حدود سال 2030 به مهتاب خواهد فرستاد.
"وو ویرن" (Wu Weiren) یکی از اعضای آکادمی اجینری چین و مدیر آزمایشگاه اکتشافات اعماق فضای این کشور، اخیرا گفت که چین برنامه اکتشاف فضایی خود را برای 10 تا 15 سال آینده ارائه کرده است.
"وو" گفت که اکتشاف مهتاب یکی از چهار وظیفه اصلی در برنامه آینده است و سه وظیفه دیگر کاوشگر و برخورد سیارکی، اکتشاف سیاره‌ای و یک پرتابگر سنگین بالابر است که به اندازه کافی برای ماموریت‌های مهتاب و مریخ سرنشین دار در آینده قدرتمند است.
Проект суборбитального беспилотного космического корабля Космическая яхта Селена  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.07.2022
عنقریب قمری مصنوعی به مهتاب پرتاب می گردد
در سال 2004، چین به طور رسمی "پروژه چانگ ای" را تأسیس کرد و برنامه اکتشاف سه مرحله‌ای خود که شامل رسیدن به مدار، فرود و جمع‌آوری نمونه بود را با موفقیت به پایان رساند. در سال 202 ماموریت چانگ ای-5 با موفقیت بر روی مهتاب فرود آمد و نمونه‌ها را جمع آوری و سپس به زمین منتقل کرد.
به گفته "وو"، چین در حال انجام چهارمین مرحله اکتشاف ماه از جمله ماموریت‌های چانگ ای 6، چانگ ای7 و چانگ ای 8 است. ماموریت چانگ ای 6 دوباره نمونه‌ها را دریافت می‌کند و چانگ ای 7 و 8 قطب جنوبی مهتاب را کاوش خواهند کرد و پایه و اساس پایگاه را خواهند ساخت.
"وو" گفت که چین اولین کشوری است که ساخت پایگاهی را در قطب جنوبی ماه پیشنهاد داده است. زیرا قطب جنوب احتمالاً دارای شرایط روشنایی آفتابی مطلوبی است که به معنای منبع تغذیه پایدار و دماهای پایدار است و این امکان را برای اکتشاف رباتیک طولانی مدت و فعالیت‌ ماموریت‌های سرنشین‌دار فراهم می‌کند.
"وو" گفت که این پایگاه متشکل از کاوشگرها، سطح‌ نشین‌ها، صعود کننده‌ها/بالا رونده‌ها (ascenders) و سفینه‌های درون مداری است و این کاوشگرها می‌توانند قابل استفاده مجدد باشند.
وی همچنین اظهار کرد که محققان چینی با استفاده از انرژی هستوی در حال توسعه یک سیستم تامین برق جدید هستند که مشکل انرژی را برای مدت طولانی در استیشن تحقیقاتی بین‌المللی ماه در آینده برطرف خواهد کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала