- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

نیروهای روسیه حملات دقیقی را به واحدها و ذخایر ارتش اوکراین در خارکف انجام می‌دهند

© PhotoМинобороны РФ: войска наносят удары по подразделениям ВСУ на харьковском направлении
Минобороны РФ: войска наносят удары по подразделениям ВСУ на харьковском направлении - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.09.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه، 11 سپتمبر) اعلام کرد که نیروهای روسیه در حال انجام حملات دقیق به واحدهای و ذخایر نیروهای مسلح اوکراین در منطقه خارکف هستند.
به گزارش اسپوتنیک، در تلگرام وزارت دفاع روسیه آمده است: نیروهای هوایی، راکتی و توپخانه‌ای روسیه در حال انجام حملات دقیق به واحدها و ذخایر نیروهای مسلح اوکراین در منطقه خارکف هستند... تلفات دشمن بالغ بر 200 نظامی و بیش از 20 واحد تجهیزات نظامی بوده است.
این وزارتخانه خاطرنشان کرد: علاوه براین، نیروهای مسلح روسیه، در تعدادی از شهرکت‌های خارکف واحدهای نیروهای مسلح اوکراین را مورد اصابت قرار دادند و بیش از 250 پرسنل نظامی و همچنین 12 موتر زرهی، سه توپ و یک راکت‌انداز چندگانه MLRS را منهدم کردند.
وزارت دفاع روسیه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.09.2022
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
وزارت دفاع روسیه: پایگاه مزدوران خارجی در نزدیکی خارکف مورد اصابت قرار گرفت
وزارت دفاع روسیه روز گذشته تصمیم به سازماندهی مجدد نیروها در مناطق بالاکلیا و ایزیوم در جهت دونتسک را اعلام کرد. به گفته این وزارتخانه، برای این منظور، عملیاتی در عرض سه روز برای محدود کردن و سازماندهی انتقال گروه نیروهای ایزیوم-بالاکلی به این منطقه انجام شد.
گفتنی است، روسیه بامداد روز 24 فبروری با صدور فرمان پوتین عملیات ویژه نظامی خود را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد. رئیس‌جمهور روسیه هدف از این عملیات را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند" توصیف کرد.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است که نیروهای مسلح روسیه تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را مورد هدف قرار می دهد و غیرنظامیان را هیچ خطری تهدید نمی‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала