- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

هیات مأموریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیروگاه زاپروژیا را ترک کردند

© Sputnik / Константин Михальчевский /  مراجعه به بانک تصاویر Запорожская АЭС в Энергодаре
Запорожская АЭС в Энергодаре - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.09.2022
Telegram
ولادیمیر روگوف یکی از اعضای شورای اصلی اداره منطقه زاپروژیا گفت که هیات مأموریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیروگاه زاپروژیا را ترک کردند.
به گزارش اسپوتنیک، آقای روگوف گفت که متخصصان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیروگاه زاپروژیا را ترک کردند و دو ناظر در نیروگاه باقی ماندند.
وی گفت: "اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اکنون نیروگاه زاپروژیا را ترک کرده‌اند و دو نفر در قالب ناظر در نیروگاه باقی مانده‌اند".
پیش از این، رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته بود که آژانس تا زمانی که لازم باشد در نیروگاه زاپروژیا باقی خواهد ماند.
Автомобили с делегатами МАГАТЭ в пункте пропуска Васильевка на пути к Запорожской атомной электростанции - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.09.2022
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
گزارشی از تلاش خبرنگاران اوکراینی و غربی برای پیوستن به کاروان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
ماموریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست رافائل گروسی، رئیس آژانس هفته گذشته وارد نیروگاه اتمی زاپروژیا شد.
رئیس هیئت "روس اتم" و کارکنان نیروگاه اتمی زاپروژیا، هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را همراهی کردند و بخش‌هایی از نیروگاه را که توسط نیروهای اوکراینی گلوله باران شده بود را نشان دادند.
نیروگاه زاپروژیا در ساحل رود دنیپر و در شهر کاخوفکا واقع شده است. این نیروگاه که بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا است از ماه مارچ تحت حفاظت ارتش روسیه قرار دارد.
ارتش اوکراین مرتبا شهر انرگودار و مناطق اطراف قلمرو نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا را گلوله باران می‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала