چین: جهان با دخالت امریکا در امور داخلی کشورها مخالفت خواهد کرد

© AP Photo / Mark SchiefelbeinОфициальный представитель МИД КНР Ван Вэньбинь
Официальный представитель МИД КНР Ван Вэньбинь  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.07.2022
Telegram
وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که مداخله امریکا در امور داخلی سایر کشورها با مخالفت مردم در سراسر جهان رو به رو خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه چین این اظهارات را چهارشنبه شب در نشست خبری در واکنش به اظهارات جان بولتون مشاور امنیت پیشین امریکا مبنی بر نقش وی در برنامه‌ریزی کودتا در کشورهای دیگر بیان کرد.
وی افزود: اعتراف مقامات ارشد پیشین امریکا به برنامه ریزی کودتا در کشورهای خارجی غافل گیر کننده نیست.
وانگ تاکید کرد که این تنها نشان دهنده "رفتار" دولت امریکا در مداخله امور داخلی سایر کشورها و سرنگونی حکومت‌های دیگر کشورها و تبدیل آن به بخشی از "اصول امریکا" است که تنها با مخالفت مردم در سراسر جهان مواجه خواهد شد.
یادآور می‌شود جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان ضمن رد اتهام کودتای ترامپ در 6 جنوری 2020 گفت: به عنوان فردی که به طراحی کودتاها، نه در کشورمان بلکه در نقاط دیگر، کمک کرده باید بگویم که این اقدام کار زیادی می‌برد.
بازی بزرگ ابرقدرت ها آغاز گردیده و چین در آن برنده میشود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.07.2022
اعتراف بولتون به طراحی کودتاهای جهانی
بولتون که از سال 2018 تا 2019 مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ بود مشخص نکرد که در ساقط کردن چه حکومت‌هایی دست داشته است.
وی در گذشته از مداخله نظامی امریکا در ونزوئلا حمایت کرده بود.
بولتون افزود: قصد ترامپ از گسیل آشوبگران به ساختمان کنگره ساقط کردن قانون اساسی نبود بلکه می‌خواست زمان بیشتری بخرد تا موضوع تقلب در انتخابات را به ایالات ارجاع داده و تلاش کند تا نتیجه انتخابات را تغییر دهد.
بولتون که یکی از حامیان حمله نظامی امریکا به عراق بود، از حمله به ایران و کوریای شمالی نیز طرفداری کرده و این رویکرد مداخله‌جویانه وی در نهایت با مخالفت ترامپ روبه رو و منجر به عزل وی در سال 2019 شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала