طالبان نیروهای گریزی خود را در بلخاب تیرباران می کنند

© Sputnik / StringerТалибы* 203-го армейского корпуса «Мансури» в афганской провинции Хост
Талибы* 203-го армейского корпуса «Мансури» в афганской провинции Хост - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.06.2022
Telegram
گروه طالبان در بلخاب نیروهایی خود را که از جنگ رو برگردانند تیرباران می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت صبح، منابع محلی آگاه از درگیری‌ها میان نیروهای وفادار به مولوی مهدی و طالبان در ولایت سرپل می‌گویند، که طالبان نیروهای محلی‌ای را که از نبرد دست بکشند به رگبار گلوله می‌بندند.
Бывшая крупная база США в Хосте под контролем талибов  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.06.2022
گریز طالبان از ترخوج مرکز ولسوالی بلخاب
منابع معتبر محلی روز شنبه، ۴ سرطان می‌گویند، که طالبان در نبرد بلخاب خانه‌های مردم ملکی را آماج قرار می‌دهند و به همین دلیل نیروهای محلی در برخی موارد حاضر نمی‌شوند از دستور‌های طالبان اطاعت کنند.
به گفته منابع، قطعه بدری طالبان در روز نخست نبرد در خط مقدم قرار داشت؛ اما پس از متحمل‌شدن تلفات، طالبان اکنون نیروهای محلی را در جنگ پیش‌قدم کرده‌اند.
منابع می‌گویند، که در نتیجه نبردهای سه روز گذشته میان طالبان و نیروهای مولوی مهدی، تا کنون ده‌ها طالب کشته و زخمی شده‌اند.
در همین حال، برخی کارشناسان درباره امارت گروه طالبان و تنش های مهدی مجاهد می گویند: اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد. مردم عادی ممکن نمی فهمند که از اسلام تنها پوسته ای مانده و هسته و درونمایه از بین رفته است. پس بر پیشوایان جامعه لازم است تا مردم را متوجه کند، که روح اسلام وجود ندارد و اگر این طور ادامه پیدا کند اثری از اسلام و عدالت نخواهد ماند، از اینرو خیزش ضروری است و باید وارد میدان شد و باید حماسه آفرید و سپاه جهل و حتی اندیشه جاهلانه آن را باید ریشه کن کرد و منتظر تراژدی نباشیم و با درست کردن رویدادهای تخیلی تراژدی، خود را از خیزش برای حماسه برائت ندهیم و این حماسه ما برای آزادی پاک است و پاک خواهد بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала