تاکید رئیس جمهور تاجیکستان و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران برای برقراری امنیت و صلح در افغانستان

با شمار مكاتب، دانش آموزان و معلمان در افغانستان آشنا شويد
با شمار مكاتب، دانش آموزان و معلمان در افغانستان آشنا شويد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.05.2022
Telegram
رئیس جمهور تاجیکستان و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بر ضرورت تلاش برای برقراری امنیت و صلح در افغانستان تاکید کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان بر ضرورت تلاش تهران - دوشنبه برای برقراری امنیت و صلح در افغانستان تاکید کردند.
خلیل‌زاد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.12.2021
خلیل‌زاد: در ناکامی صلح افغانستان جمهوریت و امارت هر دو مقصرند
رییس جمهور تاجیکستان در این دیدار با تاکید بر اینکه مشترکات فرهنگی هنوز هم به عنوان اساسی ترین زمینه تحکیم پیوندها میان مردم دو کشور محسوب می شود، گفت: ریشه های تاریخی یکسان و زبان مشترک، شرایط بی بدیلی را برای توسعه بیش از پیش مناسبات اعم از دفاعی، نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی میان دو کشور فراهم آورده است.
امامعلی رحمان ضمن خرسندی از حضور هیات بلند پایه نظامی ایران به جمهوری تاجیکستان، گفت: نیروهای مسلح تاجیکستان از هرگونه همکاری‌های دوجانبه دفاعی، نظامی با نیروهای مسلح ایران استقبال می کنند که نمونه بارز آن افتتاح کارخانه پهپاد است و باید این همکاری‌ها در تمام حوزه‌های نظامی به بالاترین سطح خود برسد.
تاکید بر صلح و ثبات در افغانستان
سرلشکر باقری نیز در این دیدار با اشاره به موقعیت راهبردی دو کشور در منطقه، خاطر نشان کرد: تقویت، ارتقاء و توسعه سطح تعاملات و مناسبات مشترک نظامی بین دو کشور و افزایش همکاری در زمینه های مختلف نظامی از اولویت‌های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با جمهوری تاجیکستان است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، صلح و ثبات در افغانستان را به عنوان یک کشور همسایه و دوست مورد تأکید قرار داد و افزود: نیروهای مسلح دو کشور با توسعه همکاری‌های نظامی و منطقه‌ای می توانند برای برقراری امنیت و صلح در افغانستان به این کشور یاری دهند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد رشد و سرعت گرفتن همکاری های نظامی دفاعی فی مابین باشیم.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала