آلمان: برلین هیچ برنامه‌ی برای امتناع از گاز روسیه نداریم

© Depositphotos.com / 63ru78Вентиль на газопроводе
Вентиль на газопроводе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.04.2022
Telegram
معاون صدراعظم، برنامه های آلمان برای استخراج گاز شیل و امتناع از گاز روسیه را رد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، روبرت هابک، وزیر اقتصاد ومعاون صدراعظم آلمان در مصاحبه با فرانکفورتر آلگماینه در مورد برنامه های این کشور برای استخراج گاز شیل و ادعا ها در مورد امتناع از گاز روسیه صحبت کرد.
هابک برنامه های آلمان برای استخراج گاز شیل را تکذیب کرد و گفت این امر پیامدهای منفی برای اکولوژی کشور خواهد داشت. او گفت، به همین دلیل در حال حاضر برلین هیچ برنامه‌ی برای امتناع از گاز روسیه را ندارد.
این سیاستمدار در ادامه افزود: "تحریم فوری گاز نظم اجتماعی در آلمان را به خطر می اندازد."
Посетители на смотровой площадке Рейхстага - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.04.2022
دورنمای ورشکستگی آلمان به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه روسیه
وزیر اقتصاد آلمان افزود که کشورش دارای ذخایر بزرگ گاز شیل است، اما استخراج آن نیاز به هیدروکربن‌ دارد. او ابراز یقین کرد که توسعه سپرده‌ها و اخذ مجوز برای این فعالیت سال‌ها طول می‌کشد.
هابک گفت، آلمان برای تامین هیدروکربن‌های خود بسیار به روسیه وابسته است و در زمستان آینده خطر تمام شدن گاز وجود دارد. وی در عین حال تاکید کرد که اقدامات خود را برای جلوگیری از این سناریو افزایش می‌دهد.
این کار بر اساس قانون منابع آب دشوار است، زیرا این روش استخراج می تواند عواقب منفی برای محیط زیست داشته باشد.
هبک در پایان گفت: اکنون هیچ شرکتی مایل به انجام این کار نیست.
وزیر اقتصاد آلمان پیش ازاین نیز در اطهاراتی هشدار داد که اگر در زمستان آینده این کشور گاز بیشتری دریافت نکند و انتقال گاز از روسیه قطع شود، گاز کافی برای گرم کردن تمام خانه‌ها و راه‌اندازی صنایع وجود نخواهد داشت.
برلین به دلیل مخالفت با تحریم فوری هیدروکربن‌های روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است اما دولت آلمان معتقد است که چنین تحریمی، اقتصاد و جامعه آلمان را به دلیل افزایش قیمت انرژی و خطر کمبود آن بی‌ثبات می‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала