کشف اثر شگفت انگیر هیل در درمان سرطان سینه

© Fotolia / Dragos IliescuДевушка придерживает рукой грудь
Девушка придерживает рукой грудь - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.04.2022
عضو شوید
دانشمندان اخیراً موفق به شناسایی ترکیبی در دانه هل شدند که می‌تواند به شکل چشمگیری سرطان تهاجمی سینه را درمان کند.
به گزارش اسپوتیک، براساس یک مطالعه جدید پزشکی که با استفاده از سلول‌های سرطانی انسان انجام شد، دانشمندان دریافتند که ترکیب طبیعی کاردامونین موجود در ادویه هل می‌تواند پتانسیل درمانی برای سرطان سینه سه گانه منفی داشته باشد. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که این ترکیب، ژنی را هدف قرار می‌دهد که به سلول‌های سرطانی کمک می‌کند تا از سیستم ایمنی فرار کنند.
حدود 10 تا 15درصد از سرطان‌های سینه، سه‌گانه منفی هستند، به این معنی که گیرنده‌ای برای استروژن یا پروژسترون ندارند و مقادیر اضافی پروتئینی به نام HER2 تولید نمی‌کنند. درمان این تومور‌ها دشوار است، زیرا به درمان‌های مبتنی بر هورمون که برای انواع دیگر سرطان سینه استفاده می‌شود پاسخ نمی‌دهند. آن‌ها همچنین تمایل دارند تهاجمی‌تر باشند و میزان مرگ و میر بالاتری نسبت به سایر سرطان‌های سینه دارند.
بنابراین دانشمندان برای یافتن راه های جدیدی برای مبارزه با این نوع سرطان به تحقیقات گیاهان دارویی روی آورده اند. همانطور که دکتر پاتریشیا مندونکا استاد دانشگاه A&M فلوریدا در تالاهاسی،اشاره می کند، هیل که قرن ها به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گرفت، توانایی در کشتن تومورها را نشان داده است.
متخصص گفت: ایجاد یک درمان هدفمند برای سرطان سینه سه گانه منفی که همزمان ایمن و موثر نیز باشد، همیشه چالش برانگیز بوده است.
Женщина, страдающая раком, в присутствии родственника - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.03.2022
تشخیص زودهنگام سرطان به کمک کرم‌ها
برای مطالعه جدید، محققان بررسی کردند که چگونه کاردامونین بر بیان ژن لیگاند مرگ سلولی برنامه ریزی شده 1 (PD-L1) که در سلول‌های تومور یافت می‌شود، تأثیر می‌گذارد. PD-L1 در طول پیشرفت سرطان سینه بیش از حد ترشح می‌شود و نقش مهمی در کمک به سلول‌های سرطان سینه برای فرار از سیستم ایمنی بدن دارد.
محققان در این مطالعه از دو رده سلولی سه گانه منفی سرطان سینه که از نظر ژنتیکی متفاوت بودند، استفاده کردند که یکی از زنان با اجداد آمریکایی آفریقایی تبار و دیگری از زنان اروپایی (قفقازی) گرفته شده بود.
آن‌ها دریافتند که درمان با کاردامون باعث کاهش وابستگی به درمان‌های معمول در زنده ماندن سلولی در هر دو رده سلولی می‌شود. همچنین ترشح PD-L1 را در رده سلولی قفقازی کاهش داد، اما نه در رده سلولی آمریکایی آفریقایی تبار، که نشان می‌دهد سلول‌های نژاد‌های مختلف ممکن است به دلیل تغییرات ژنتیکی در بین نژادها، واکنش متفاوتی به کاردامونین نشان دهند.
محققان هشدار می‌دهند که این تحقیق هنوز در حال سپری کردن بررسی‌های آزمایشگاهی خود است. آن‌ها قصد دارند مطالعات بیشتری را بر روی سلول‌ها و حیوانات انجام دهند تا کارایی این ترکیب را قبل از آزمایش روی افراد تایید کنند. آن‌ها همچنین می‌خواهند مکانیسم‌های دیگری را که ممکن است در خواص ضد سرطانی هل دخیل باشد، کشف کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала