جدیدترین جنگنده های نیروی دریایی امریکا در حال زنگ زدن و از دست دادن حفاظت رادارگریز هستند + عکس

© Photo / US Air Force/ Master Sgt. Donald Allen Американские истребители F-35 над побережьем Флориды
Американские истребители F-35 над побережьем Флориды - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.01.2022
عضو شوید
جنگنده های F-35 در خدمت نیروی دریایی ایالات متحده نمی توانند به عنوان هواپیمای "رادارگریز" بکار گرفته شوند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از The Drive، محیط تهاجمی دریایی منجر به آسیب سریع به عناصر بدنه جنگنده های نسل پنجم F-35 نیروی دریایی ایالات متحده می شود، که منجر به لایه برداری و پوشش ویژه می شود که به این هواپیماهای جنگی اجازه می دهد برای دفاع هوایی و سیستم های راداری کمتر قابل مشاهده باشند.
روزنامه The Drive گزارش می دهد، که وضعیت بسیار حاد است، به خصوص پس از اینکه مشخص شد که این شرایط بحرانی است. تاکید می‌شود، که چنین مشکلی برای همه جنگنده‌های نیروی دریایی آمریکا معمول است، اما در مورد جنگنده‌های F-35 این غیرقابل قبول است.
Учебно-тренировочные полеты истребителей Су-30СМ и Су-35С в Карелии - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.12.2021
امارات به امریکا: از قرارداد خرید اف-35 خارج می‌شویم
جنگنده های رادارگریز F-35C نیروی دریایی ایالات متحده، که یکی از آنها اخیراً پس از سوار شدن نادرست ناو هواپیمابر USS Carl Vinson که آن را به دریا فرستاد، توجه ناخواسته ای را به خود جلب کرد، همچنین در اولین تور رزمی خود فرسودگی زیادی را نشان می دهند. پوشش های جاذب رادار در طول تاریخ از موادی ساخته شده اند که به شرایط محیطی حساس هستند. عکس‌هایی که اخیراً در وب‌سایت پنتاگون منتشر شده است، میزان قرار گرفتن در معرض آب و هوا را در F-35Cهای اسکادران 147 Strike Fighter (VFA-147)، Argonauts در یک ناو هواپیمابر کلاس نیمیتز نشان می‌دهد.
بر اساس گزارش The Drive، همه این تصاویر زمانی گرفته شده اند که ناو هواپیمابر در حال حرکت در دریای فیلیپین در اوایل این ماه بود.
در واقع با در نظر گرفتن چنین نقص هایی در سطح بدنه، جنگنده ها نمی توانند ماموریت های رزمی را انجام دهند. و بدیهی است کشورهایی مانند ایتالیا و بریتانیا که از هواپیماهای جنگنده نیز به عنوان بخشی از نیروی دریایی خود استفاده می کنند نیز با این مشکل مواجه هستند.
کارشناسان خاطرنشان می کنند، که چنین مشکلی تنها با تغییر کامل فناوری تولید این هواپیماهای جنگی که مستلزم سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری است، قابل رفع است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала