سقوط افغانستان قبل از فرار غنی برنامه ‌ریزی شده بود

© Photo / ARGرئیس‌جمهور غنی به ولایت کندهار رفت
رئیس‌جمهور غنی به ولایت کندهار رفت - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.01.2022
Telegram
دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان می گوید که سقوط این کشور قبل از فرار اشرف غنی و ورود طالبان به کابل، برنامه ریزی شده بود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) روز گذشته (پنجشنبه، 16 جدی) در گزارشی اعلام کرد که حکومت افغانستان در نتیجه‌ تصامیم نادرستی که در دو دهه‌ی اخیر گرفته شد، سقوط کرده است.
در این گزارش آمده است که سقوط افغانستان پیش از فرار اشرف غنی و ورود طالبان به کابل برنامه‌ریزی شده بود.
صالح - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.12.2021
صالح سکوتش را شکست و از برنامه از پیش ریخته شده فرار غنی و تسلیمی افغانستان پرده برداشت
بر بنیاد این گزارش، ایالات متحده در بیست سال گذشته، 146 میلیارد دالر به منظور بازسازی افغانستان و 89 میلیارد دالر دیگر را برای تقویت نظام آموزشی و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور به مصرف رسانیده است.
سیگار، گفته است که در جنگ افغانستان، 2400 سرباز امریکایی و هزار و 233 سرباز قراردادی که 45 تن شان امریکایی بودند، کشته شده و 21 هزار سرباز امریکایی و هزار و 427 سرباز قراردادی نیز زخمی شده اند.
این گزارش در حالی مطرح می شود که مقامات ارشد فراری حکومت گذشته از جمله اشرف غنی و حمدالله محب پیش از این در گفتگو با رسانه ها بیان کرده بودند که فرارشان، یک تصمیم ناگهانی بود و زمانی اتفاق افتاد که نیروهای امنیتی گفتند که دیگر قادر به محافظت از مقامات و پایتخت نیستند.
این در حالیست که بسیاری از شهروندان و نظامیان پیشین می گویند که به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان در نتیجه یک معامله صورت گرفته است و مقامات حکومت پیشین، قدرت را واگذار کردند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала