طالبان: ترکیه خواستار ایجاد نمایندگی خود در افغانستان شده است

© Photo / HabibiSamanganiانعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان
انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.12.2021
Telegram
نمایندگان انجمن تجارت و صنعت ترکیه موسوم به "موسیاد" در دیدار با معاون اقتصادی رئیس الوزرای حکومت خواهان ایجاد نمایندگی خویش در افغانستان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی امارت اسلامی شب گذشته(21 قوس) در صفحه تویترش نگاشت که مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرای ا.ا.ا. عصر روز یکشنبه با هیات انجمن صنعت‌گران و تاجران مستقل ترکیه "MOSIAD" در ارگ دیدار کرده است.
نمایندگان موسیاد در این دیدارعلاقه‌مندی خود را برای سرمایه گذاری در افغانستان دربخش‌های مختلف و داشتن نقش در آبادی و بازسازی افغانستان ابراز کرده و خواهان ایجاد نمایندگی انجمن در افغانستان شد.
معاون رییس‌الوزرای حکومت سرپرست طالبان در گفت‌وگو با سفیر ترکیه، - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.11.2021
معاون سیاسی رییس‌الوزرا به سفیر ترکیه: مکاتب دخترانه در اکثر ولایات باز است

به گفته سمنگانی نمایندگان موسیاد می‌خواهند که روابط مستقیم اقتصادی بین افغانستان و ترکیه را‌ گسترش یابد.
مولوی حنفی در این دیدار در مورد فرصت‌های به‌میان آمده برای سرمایه گذاری در افغانستان صحبت نمود و ازعلاقه‌مندی آنان برای سرمایه گذاری در افغانستان استقبال نمود.
وی افزود: افزون بر‌تامین امنیت، مبارزه با فساد اداری، نسبت به هر زمان شرایط خوب سرمایه گذاری در افغانستان مساعد است.
معاون ریاست الوزرا‌ ا.ا.ا. اطمینان داد که امارت اسلامی سهولت‌های لازم را برای فعالیت‌های انجمن‌ موسیاد در افغانستان، فراهم می‌نماید، همه چالش‌ها و موانع را از سر راه برمی‌دارد و از تجارب و مهارت‌های خوب تاجران ترک‌ درعرصه‌های مختلف استفاده می‌نماید.
موسیاد یا انجمن تجارت و صنعت ترکیه در 17 بخش‌ به شمول انرژی، معادن، زراعت و صحت فعالیت دارد و با داشتن 11 هزار عضو و 27 میلیارد دالر صادرات در 95 کشور نمایندگی دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала