چرا "اسپوتنیک وی" در اروپا به رسمیت شناخته نمی شود؟

© Sputnik / Vitaly Belousov /  مراجعه به بانک تصاویر A medic prepares a dose of Russian Gam-COVID-VAK (trademark "Sputnik V") coronavirus vaccine in the shopping mall "Gostiny Dvor", in Tula, Russia.
A medic prepares a dose of Russian Gam-COVID-VAK (trademark Sputnik V) coronavirus vaccine in the shopping mall Gostiny Dvor, in Tula, Russia. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.11.2021
Telegram
وزیر امور خارجه مجارستان دلیل به رسمیت شناخته نشدن اسپوتنیک وی در اروپا را سیاسی دانست.
به گزارش اسپوتنیک، پیتر سییارتو، وزیر امور خارجه مجارستان در مصاحبه با RT TV گفت: مشکل شناسایی واکسن روسی اسپوتنیک وی در اروپا یک موضوع سیاسی است.
"این یک موضوع سیاسی و ایدئولوژیک است. و من از این موضوع بسیار ناامید هستم... این که هر وقت با همکاران اروپای غربی خود صحبت می کنم، ادعا می کنند که واکسن روسی بسیار مؤثر است و به خوبی کار می کند ... من را آزار می دهد ... این کلماتی است که در گفتگوی شخصی گفته می شود، در فضای عمومی کاملاً متفاوت رفتار می کنند.
Вакцина Sputnik V, произведенная в Карагандинском фармацевтическом комплексе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.11.2021
واکسین "اسپوتنیک وی" در مجارستان موثرترین واکسین اعلام شد
همانطور که وزیر خاطرنشان کرد، به لطف این واقعیت که بوداپست استفاده از اسپوتنیک وی را تایید کرد و برخلاف سایر واکسن‌ها، مشکلی در تامین واکسن روسی وجود نداشت، مجارستان توانست مرزهای خود را باز کند و اقتصاد را احیا کند. حدود دو ماه زودتر از سایر کشورهای اروپایی.
سیارتو همچنین تصمیم خود برای واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا با اسپوتنیک وی را با اعتماد به داروهای دوران شوروی که از دوران کودکی آزمایش شده است توضیح داد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала