آمریکا: 50 هزار افغان که از کشور خارج شده اند را می‌پذیریم

© AP Photo / Luis M. Alvarez / آمریکا پاداش اطلاعات در باره ابو محمد الجولانی، سرکرده النصره را 10 میلیون دلار اعلام کرد
 آمریکا پاداش اطلاعات در باره ابو محمد الجولانی، سرکرده النصره را 10 میلیون دلار اعلام کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.09.2021
Telegram
معاون وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت که تا کنون 130 هزار نفر با کمک نیرو های آمریکایی از افغانستان تخلیه شده اند و ایالات متحده 50 هزار افغان خارج شده از کشور را خواهد پذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا با نشر توییتی گفته است "متحدان و شرکای ما نقش مهمی در سازماندهی، حمل و نقل و تخلیه  بیش از120 هزار آمریکایی ، اتباع خارجی و افغان ها از افغانستان داشته اند".

 ترامپ: آمریکا پس از خروج از افغانستان آبرو خود را از دست داد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.08.2021
ترامپ: آمریکا پس از خروج از افغانستان آبرو خود را از دست داد

در همین حال آلخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا  جمعه شب گفت: انتظار میرود ایالات متحده بیش از 50 هزار افغان که از کشور خارج شده اند را بپذیرد.

وزیر امنیت داخلی آمریکا در کنفرانس خبری اعلام کرد که پس از سقوط کابل به عنوان بخشی از تعهد آمریکا برای کمک به افرادی که در جنگ دو دهه به آمریکا کمک کردند و دیگران که تحت حکومت طالبان آسیب پذیر هستند، انتظار می رود که حداقل 50 هزار افغان در پی سقوط کابل در ایالات متحده پذیرفته شوند.

مایورکاس افزود: ده ها هزار افغان در حال حاضر مراحل امنیتی خود را پشت سر گذاشته اند و برای آغاز روند اسکان وارد ایالات متحده شده اند.

طبق گزارشات بدست آمده، ارتش آمریکا به همراهی دیگر کشورها نزدیک به 130 هزار نفر را از افغانستان خارج کرده اند. بسیاری از این افراد هنوز در حال انتقال هستند و در کشورهای دیگر از جمله آلمان، اسپانیا، کویت و قطر تحت بررسی و غربالگری امنیتی قرار می گیرند.

مایورکاس بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: برخی از شهروندان افغان که از کشور خارج شده اند به دلیل "اطلاعات خطرناک" در کشورهای ترانزیت متوقف شده اند.

به گفته وزیر امنیت داخلی آمریکا، تاکنون بیش از 40 هزار نفر وارد آمریکا شده اند که حدود 20 درصد از آنان شهروندان ایالات متحده یا مقیم دائم هستند، بقیه افرادی هستند که ویزای ویژه مهاجرت را دریافت کرده اند یا در حال دریافت هستند.

طبق برنامه ارتش آمریکا هشت پایگاه نظامی این کشور از جمله فورت لی، فورت بلیس و پایگاه هوایی هولومن به عنوان محل اسکان موقت برای افغان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала