رهگیری شماری اندکی راکت های شلیک شده از میان 36 راکت از سوی گنبد آهنین اسرائیل 

© AP Photo / Tsafrir Abayovرهگیری شماری اندکی راکت های شلیک شده از میان 36 راکت از سوی گنبد آهنین اسرائیل 
رهگیری شماری اندکی راکت های شلیک شده از میان 36 راکت از سوی گنبد آهنین اسرائیل  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.04.2021
Telegram
 در یورش بامدادی، 36 راکت به سمت شهرک‌های اطراف غزه شلیک شده که تنها شمار اندکی از آن‌ها رهگیری شده است.

پرچم فلسطین - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.11.2020
فلسطین آماده گفتگو با اسرائیل است
به گزارش اسپوتنیک، پس از گزارش‌های بامدادی شماری درباره به صدا درآمدن چندباره آژیرهای خطر در شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه، منابع اسرائیلی از راکت ‌پرانی گسترده نیروهای مقاومت به سمت شهرک‌های اسرائیلی اطراف غزه خبر دادند.

این ماجرا از آنجا شروع شد جوانان فلسطینی از ابتدای ماه مبارک رمضان به علت اقدام نظامیان اسرائیلی در ممانعت از ایجاد تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت این ماه مبارک در شهر قدس و به ویژه در اطراف مسجد الاقصی با نیروهای اسرائیلی چند بار درگیر شدند تا اینکه شامگاه پنجشنبه، درگیری‌های میان دو طرف به شدت تشدید شد.

این درگیری‌ها تا جایی پیش رفت که دامنه آن از قدس اشغالی به اطراف شهر به ویژه محله «الطور» کشیده شد و پولیس اسرائیلی معتکفان را از مسجد الاقصی وادار به خروج کرد.

طبق گزارش‌ منابع خبری، نیروهای اسرائیلی در این درگیری‌ها از گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند که تعدادی از آن‌ها به سر شهروندان فلسطینی برخورد کرد.

هلال احمر فلسطین، روز جمعه در جدیدترین گزارش خود در این خصوص اعلام کرد که در درگیری‌ فلسطینیان از یک سو و نیروهای امنیتی اسرائیلی و گروه‌های تندرو اسرائیلی از سوی دیگر، 105 فلسطینی زخمی شدند.

از سوی دیگر، خبرگزاری فلسطین پس از اعلام هلال احمر گزارش داد که نظامیان اسرائیلی پس از درگیری‌، 50 فلسطینی را دستگیر کردند؛ اخباری ناخوشایند از یاغی‌گری اسرائیلی ها که بیانیه‌های هشدارآمیز گروه‌های مقاومت در نوار غزه را به همراه داشت.

اولین این بیانیه‌ها متعلق به «کتائب شهید ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی جبهه مردمی آزادسازی فلسطین بود که هشدار داد «صبر ما زیاد دوام نخواهد آورد!».

پس از این بیانیه، «کتائب عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)  در بیانیه‌ای دیگر ضمن تأکید بر این موضوع که مردم فلسطین در قدس تنها نسیتند به دشمن هشدار داد که صبر مقاومت را محک نزند.

جنبش‌های حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن نیز در بیانیه‌هایی جداگانه بر حمایت خود از مردم فلسطین تأکید کردند و به اسرائیل هشدار دادند.

تا اینکه ساعت 11:46 به وقت افغانستان اتاق مشترک گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلا کرد که «قدس و مسجد الاقصی خط قرمز و مقاومت فصل الخطاب است». تنها پس از گذشت حدود 40 دقیقه از صدور این بیانیه، منابع خبری از شنیدن شدن آژیرهای خطر در  شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه خبر دادند.پس از گزارش حمله راکتی گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه، رسانه‌ها گزارش دادند که اسرائیل تنها مناطق محدودی در نوار غزه را هدف قرار داده است.

با این حال، خبرگزاری «شهاب»، امروز گزارش داد، که سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده است که در حمله بامدادی 36 راکت  از نوار غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی اطراف شلیک شده و تنها شش راکت از 36 راکت شلیک شده رهگیری شده است.

طبق گزارش منابع فلسطینی، یکی از ساکنان شهرک «ناحل عوز» در نزدیکی نوار غزه در گفت‌و‌گو با کانال 12 تلویزیون اسرائیل در ارتباط با حملات بامدادی گفته است: «گنبد آهنین به درستی عمل نمی‌کند».

شهاب در عین حال گزارش داد که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، امروز، به منظور برآورد وضعیت نشستی امنیتی برگزار خواهد کرد.

پایگاه خبری «عرب48» نیز به نقل از مرکز پخش اسرائیلی شبکه «کان11»، امروز، گزارش داد که برخی طرف‌های بین‌المللی برای جلوگیری از تنش و کم کردن شعله این آتش تلا‌ش‌هایی را برای میانجیگری میان حماس و تل‌آویو آغاز کرده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала