ملل متحد کشته شدن تظاهرکننده‌گان را در میانمار محکوم کرد

© REUTERS / Stringerپولیس میانمار
پولیس میانمار - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.03.2021
Telegram
نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در امور میانمار، اقدامات نیروهای نظم عامه میانمار را به دلیل کشته شدن افراد ملکی در این کشور را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کریستین شرنر بورگنر، نمایده خاص آنتونیو گوترش سر منشی سازمان ملل، خونریزی های جاری در میانمار، جایی که اردو قدرت را در دست دارد ، محکوم کرد.

اعتراضات در میانمار - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.03.2021
امروز در حدود 40 نفر در میانمار کشته شدند+عکس

در بیانیه ای که روز یکشنبه در وب سایت سازمان جهانی منتشر شده است. انجمن کمک به محبوسین سیاسی میانمار خبر داده  اند که در اثر درگیری بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در شهر های مختلف میانمار 38 نفر کشته و تقریباً 80 نفر زخمی شده  اند.

این انجمن در صفحه فیس بوک اش نوشته است که درگیری در شهرهای یانگون ، ماندالای ، باگو ، فکان جریان دارد. در گزارش آمده است که از زمانی که نظامیان به قدرت رسیدند، تظاهرات گسترده آغاز شد که تا از اوایل فبروری تا امروز 14 مارچ، 126 نفر در درگیری ها با نیروهای امنیتی در میانمار کشته شده اند.

اطلاعات موجوده عاکی از آن است که تعداد بازداشت شده‌گان تاکنون به 2156 نفر رسیده است که متهم به جرم گردیده اند. این ارقام رسمی دولت می باشد. اما تعداد که تحت بازداشت قرار دارند، به مراتب بیشتر است.

کانال تلویزیون دولتی MRTV که تحت کنترل نظامیان قرار دارد، روز یکشنبه خبر دادند که در بعضی مناطق تظاهرکنندگان در مقابل پولیس و نیروهای انتظامی کشور تیراندازی نموده‌اند که در نتیجه امروز در شهر یانگون در جریان درگیر دو پولیس کشته شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала