یگانه راه جلوگیری از چربی اضافی افشا شد

© AFP 2023 / Vanderlei Almeida یگانه راه جلوگیری از چربی اضافی افشا شد
 یگانه راه جلوگیری از چربی اضافی افشا شد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
خوردن برخی از میوه ها از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند.

به گزارش اسپوتنیک، مطالعات اخیر نشان داده است که ماده خاصی به نام آنتوسیانین موجود در برخی میوه ها که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، باعث کاهش وزن اضافی می شود.

 خاص ترین میوه های که مصرف آنها به طور روزانه، منجر به جلوگیری از چاقی می شود قرار ذیل است:

ژن ضد چاقی کشف گردید - اسپوتنیک افغانستان
ژن ضد چاقی کشف گردید

مرچ: شاید تعجب نکنید از اینکه مرچ ها هم جزو میوه ها هستند و البته جزو سالم ترین آنها که می توانند نقش مهمی هم در کاهش وزن داشته باشند. ترکیب به نام کپسایسین موجود در مرچ منجر به تبدیل چربی های سفید به چربی های قهوه ای انرژی سوز در بدن می شود.

زغال اخته: غنی از آنتوسیانین ها و پلیمرهای فلاونوئید است. به طوری که یک چهارم فنجان از این میوه، 10 میلی گرم آنتوسیانین به بدن می رساند. محققین می گویند که مصرف روزانه این میوه، شما را دچار احساس سیری کرده و از پرخوری جلوگیری می کند.

ناک: این میوه نیز دوز سالمی از پلیمرهای فلاونوئید دارد و فیبر بالای موجود در آن منجر به احساس سیری طولانی مدت می شود.

سیب: سیب سرشار از فلاونوئیدها و غنی از فیبر است. مصرف روزانه سیب برای کاهش وزن اهمیت زیادی دارد. برای بهره بردن از مزایای سلامتی سیب، آن را با پوست بخورید چون بیشترین میزان آنتی اکسیدان و فیبر این میوه در پوستش گنجانده شده است.

توت زمینی: همتای زغال اخته است و به حفظ وزن سالم کمک می کند. توت زمینی نیز سرشار از آنتوسیانین بوده و مصرف یک پیاله از آن در روز به همراه ماست کم چرب یا شوله جو، پیشنهاد می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала