ژن ضد چاقی کشف گردید

© Photo / Pixabayژن ضد چاقی کشف گردید
ژن ضد چاقی کشف گردید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تحقیقات جدید نشان داد که فقط یک درصد جمعیت می توانند همه غذاهای دلخواهشان را بخورند و چاق نشوند زیرا ژن خاص در بدن آنها وجود ندارد.

اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، محققان با مطالعه هزاران پروفایل ژنتیکی افراد متوجه شدند که در حدود یک درصد از جمعیت ژنی به نام ALK را ندارند. این افراد به طور طبیعی لاغرتر از بقیه هستند و این امر نشان دهنده وجود رابطه میان ژن و وزن آنها است.

ژن مرگ کشف شد - اسپوتنیک افغانستان
ژن مرگ کشف شد

در مرحله بعد محققان این فرضیه را روی موش ها آزمایش کردند و متوجه شدند که خاموش کردن ژن ALK سبب می شود آنها حتی با وجود رژیم غذایی مملو از شکر و چربی، لاغر بمانند.

جوزف پنینگر مولف ارشد این تحقیقات در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا می گوید: خاموش کردن این ژن در آینده مبنایی برای علاج چاقی مفرط در انسان ها را به وجود می آورد.

در این تحقیق، محققان پروفایل ژنتیکی 47 هزار و 102 نفر 20 تا 44 ساله را بررسی کردند که از سال 2000 میلادی در کشور استونیا زندگی می کردند.

در مرحله بعد این تحقیق، یافته ها با سوابق یک مخزن زیستی درباره سلامت، میزان فعالیت و دی ان ای افراد در کشورهای مختلف مقایسه می شود. البته تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام شود. این تحقیقات در نشریه Cell منتشر شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала