شناسایی نزدیک به ۲۰۰ هزار بیمار کرونایی در امریکا در ۲۴ ساعت

© REUTERS / JOSHUA ROBERTSشناسایی نزدیک به ۲۰۰ هزار بیمار کرونایی در امریکا در ۲۴ ساعت
شناسایی نزدیک به ۲۰۰ هزار بیمار کرونایی در امریکا در ۲۴ ساعت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بر پایه جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، شمار دچار شدگان به کرونا در آمریکا با ثبت رکورد جدید ۱۹۳ هزار و ۸۰ مورد، از مرز ۱۱.۹ میلیون نفر عبور کرد.

افزایش ۱۹۲ هزار بیمار کرونایی در امریکا در بیست و چهار ساعت - اسپوتنیک افغانستان
افزایش ۱۹۲ هزار بیمار کرونایی در امریکا در بیست و چهار ساعت
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، بر پایه جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۸۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۵۴ هزار و ۳۸۳ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با دچار شدن دست‌کم ۱۹۳ هزار و ۸۰ مورد جدید، مجموع دچار شدگان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۳۹۶ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار دچار شدگان به کرونا در آمریکا بار دیگر یک رکورد جدید به ثبت رسانده است اما قربانیان این ویروس در آمریکا دوباره کمی کاهش داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع دچار شدگان به کروناویروس در آمریکا را ۱۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۲۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۶۰ هزار و ۲۸۳ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی دچار شدگان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۱ میلیون ۹ هزار و ۶۶۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۱۰ هزار و ۸۹۳ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۹۵ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۷۵۱ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۸۹ هزار و ۷۵۰ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۶۳۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۸۴ هزار و ۸۵۰ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین شمار دچار شدگان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۲۵۲ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۷ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۸۵۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۸۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۶ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۳۶۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۵۰ هزار و ۶۱۳ مورد ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۷۶۴ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۲۰ هزار و ۱۶۴ مورد ابتلا و ۱۶۸ هزار و ۶۶۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала