صالح: حمله بالای بخش حقوقی دانشگاه کابل تصادفی نبود

© Photo / Amrullah Saleh / Amrullah Salehامرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند
امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور می‌گوید که حمله بالای بخش حقوق دانشگاه کابل، تصادفی نبوده است. شواهد نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی از قبل و مشخصا برای زدن همین بخش صورت گرفته بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری کشور امروز چهارشنبه (14 عقرب) بار دیگر تاکید کرده که حمله بالای دانشگاه کابل، کار گروه طالبان بوده است.

وی در صفحه فیسبوکش نوشته: « حمله‌ای طالبان بر پوهنتون کابل بازهم موشگافانه مورد بحث و بررسی‌های ابتدایی قرار گرفت. این حمله وحشیانه و ضد بشریت شباهت بدون چون و چرا به حمله بالای پوهنتون امریکایی‌ها دارد که کار طالبان بود – شباهت بی‌هیچ تفاوت با حمله بالای کانتیننتال دارد که کار طالبان بود. شباهت بی چون وچرا به حمله بالای چهارصدبستر دارد که کار طالبان بود و تروریستان دخیل در طراحی آن حملات همه در پنجه قانون قرار دارند که از شبکه حقانی از شاخه تاج میر جواد اند. شبکه حقانی جز لاینفک طالبان است و تاج میر جواد از سال 2002 بدینطرف در پاکستان به سر می‌برد. قضاوت بر اینکه جنایت علیه محصلان را طالب انجام داده است تراوش از ذهن سیاسی ما نه بلکه استوار بر مدارک استخباراتی است».

امرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت ساز - اسپوتنیک افغانستان
صالح: حمله بر دانشگاه کابل شباهت «صددرصدی» با عمل‌کرد طالبان دارد

وی افزوده:" عکس‌های تاج میر خونخوار به اساس تصمیم جلسه 0630 در شهر نصب میگردد. عکس تروریستان فراری دیروز نصب گردید و عکس تروریستانی که حملات قبلی را انجام داده و در بند قرار دارند نیز نصب میگردد تا مردم برای دادخواهی از خون عزیزان شان دعوای حق العبد نمایند".

معاون اول ریاست جمهوری کشور تاکید کرده:" ناگفته نباید گذاشت که با بهره‌گیری از ثبوت بجا مانده در ساحه جرم دستاوردهای خوب در شناسایی و دستگیری همکاران تروریستان صورت گرفته است. در جریان جزییات در موقع مناسب قرار خواهید گرفت. حمله بالای بخش حقوق تصادفی نبوده است. شواهد نشان می‌دهد که برنامه ریزی از قبل و مشخصا برای زدن همین بخش صورت گرفته بوده است".

آقای صالح همچنان تاکید کرده که کار پوشش اطلاعاتی محله به محله باید حداقل ده برابر سرعت یابد و طرح مشخص امنیت ملی و وزارت داخله مورد استماع قرار گفت. بسیار طرح معقول است و تنها در بخش تسریع آن هدایت صادر گردید.

گفتنی است سه مهاجم مسلح روز دوشنبه (12 عقرب) وارد دانشگاه کابل شده و بر دانشجویان استاژ حقوقی که در حال برگزاری مراسم فراغت شان بودند، حمله و تیر اندازی کردند.

در این رویداد که نزدیک به شش ساعت طول کشید، 22 دانشجو شهید و 40 تن دیگر زخمی شده‌اند. گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفت.

اما امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور می‌گوید که این حمله توسط طالبان طرح ریزی و اجرا شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала