صد میلیون رای زودهنگام در انتخابات 2020 آمریکا

© REUTERS / Ashley L. Conti صد میلیون رای زودهنگام در انتخابات 2020 آمریکا
 صد میلیون رای زودهنگام در انتخابات 2020 آمریکا  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
‌سایت پروژه انتخاباتی آمریکا اعلام کرد که 98/7 میلیون آرای زودهنگام، حدود 35/7 میلیون رأی بصورت حضوری و نزدیک به 63 میلیون رأی بصورت غیرحضوری ثبت شده است.

به گزارش اسپوتنیک، بنابر اعلام وب ‌سایت پروژه انتخابات آمریکا، در آخرین ساعات شب 2 نوامبر 2020 به وقت نیویورک (صبح روز 13 آبان 99)، تاکنون بیش از 98/7 میلیون رأی ‌دهنده آمریکایی در رای گیری زودهنگام (غیرحضوری و حضوری) شرکت کرده ‌اند که این رقم معادل 71/6 درصد یا بیش از دوسوم کل آرای انتخابات سال 2016 را تشکیل می ‌دهد.

آمریکا: هیچ کشوری قادر به تأثیرگذاری در انتخابات ما نیست - اسپوتنیک افغانستان
آمریکا: هیچ کشوری قادر به تأثیرگذاری در انتخابات ما نیست

در میان این 98/7 میلیون آرای زودهنگام، حدود 35/7 میلیون رأی بصورت حضوری و نزدیک به 63 میلیون رأی بصورت غیرحضوری (ایمیلی یا پستی) ثبت شده است.

نزدیک به 48 میلیون از ثبت ‌نام کنندگان در انتخابات زودهنگام به لحاظ وابستگی حزبی شرایط مشخصی دارند، دموکرات‌ ها حدود 21/6 میلیون ثبت نام معادل 45/1 درصد از کل ثبت ‌نامی ‌ها و جمهوری خواهان حدود 14/6 میلیون معادل 30/5 درصد از کل ثبت‌ نامی ‌ها را تشکیل داده اند.

همچنین از میان بیش از 92 میلیون درخواست برگ رأی غیابی (ایمیلی یا پستی) که برای رأی ‌دهندگان ارسال شده، هنوز حدود 29/1 میلیون برگ رأی تحویل مراکز اخذ و شمارش آرای پستی ایالت ‌ها نشده است. اما نزدیک به 63 میلیون این آراء توسط مراکز مربوطه دریافت و ثبت شده است.

از مجموع این 92 میلیون در خواست آرای زودهنگام، حدود 56/8 میلیون بصورت حزبی ثبت شده است، که بیش از 25 میلیون رأی ‌دهنده دموکرات، و نزدیک به 15 میلیون رأی ‌دهنده جمهوری‌‌خواه را شامل می ‌شود.

در میان این 56/8 میلیون رأی دهنده حزبی، بیش از 35/9 میلیون از برگ رأی‌ های ایمیلی تحویل مراکز اخذ و شمارش آراء در ایالت ‌های مختلف شده است. بیش از 20/8 میلیون آن‌ها نیز هنوز به مراکز یاد شده تحویل نشده ‌اند.

پروژه انتخابات آمریکا بر اساس آرای ثبت ‌نامی احزاب گزارش داد از بین 35/7 میلیون رأی حضوری در انتخابات زودهنگام، نزدیک به 12 میلیون رأی دهنده وابستگی حزبی‌ شان مشخص است؛ حدود 5 میلیون رأی دهنده جمهوری ‌خواه و بیش از 4/2 میلیون رأی‌ دهنده دموکرات بصورت حضوری در انتخابات زودهنگام شرکت کرده اند. باقی رأی‌ دهندگان یا عضو احزاب اقلیت (مثل زب لیبرترین یا سبزها) بوده‌اند یا در هیچ حزبی عضویت نداشته ‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала