ترامپ: اگرپیروز انتخابات شدم به سرعت با کوریای شمالی توافق می‌کنم

© REUTERS / Jonathan ErnstПрезидент США Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس جمهوری آمریکا در صحبت های ابراز داشت که چنانچه پیروز انتخابات ریاست جمهوری شود، به سرعت توافق‌هایی با کوریای شمالی و ایران در خصوص برنامه‌های هسته‌ای آنها حاصل می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روز جمعه خود در کاخ سفید مدعی شد که ایران تمایل زیادی به توافق با آمریکا دارد و اگر مجددا در انتخابات برنده شود، خیلی زود با ایران و همچنان کوریای شمالی توافق خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکابا تأکید بر اینكه وی در دوره ریاست جمهوری موفق به انجام کار های زیادی نسبت به رهبران قبلی آمریكا شده است ، گفت: "اگر من در انتخابات سال 2016 به پیروزی نرسیده بودم ، كشور ما اکنون در حال یک جنگ بسیار ناخوشایند با کوریای شمالی بود."

ترامپ و کیم جونگ اون پس از امضای سند نهایی اجلاس سنگاپور - اسپوتنیک افغانستان
بولتون: ترامپ در دیدار با رهبر کوریای شمالی بیشتر به فکر عکس گرفتن بود

رهبرکاخ سفید همچنین به گفته های مخالفان خود پیش از انتخابات قبلی آمریکا اشاره نمود: "ترامپ ما را به سوی یک جنگ مهیب سوق خواهد داد؛ اما همه چیز برعکس شد، وما روابط با کوریای شمالی برقرار کرده ایم".

 وی اظهار داشت: ما حواسمان به چین، روسیه، ایران، کوریای شمالی یا خیلی کشورهای دیگر هست. برای آن‌ها راحتر است که در انتخاباتی که به شکل پستی برگزار ‌شود، دخالت کنند.

یادآوری می‌کنیم که رهبر آمریکا از اوایل ریاست جمهوری خود تا کنون سه بار با همتای کوریای شمالی خود دیدار کرده است: در تاریخ 12 جون 2018 در سنگاپور ، در تاریخ 27 فبروری 2019 در هانوی (پایتخت ویتنام) و در تاریخ 30 جون همان سال در منطقه غیرنظامی در مرز دو کوریا.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала