دیدار هیأت بلندپایه حکومتی از ساحه برخورد شلیک‌ نظامیان پاکستان در سپین بولدک

© Photo / U.S. Armyشرکت هواپیماهای آمریکایی در عملیات جنگی علیه طالبان در شمال افغانستان
شرکت هواپیماهای آمریکایی در عملیات جنگی علیه طالبان در شمال افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرده که هیأت بلندپایه حکومتی از ساحه برخورد شلیک‌های نظامیان پاکستان در سپین بولدک دیدار کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، شورای امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته که صدیق الله فهیم معاون دفتر شورای امنیت ملی در راس هیات بلند پایه دولتی با بزرگان قوم، مردم محل، تاجران، شورای مردمی، نظامیان و خانواده‌های قربانیان حادثه شلیک‌های نظامیان پاکستانی در ولسوالی سپین بولدک دیدار کرد.

ریس هیات اظهار داشت که سفر ما به قندهار به منظور، بررسی همه جانبه این قضیه، رسیدگی و کمک به مردم و خانواده‌های آسیب دیده‌ و همچنین اقدامات لازم، که در آینده چنین حرکات و حادثات تکرار نشود.

قریشی: پاکستان نقش کلیدی در آتش‌بس سه روزه در افغانستان داشته است - اسپوتنیک افغانستان
قریشی: پاکستان نقش کلیدی در آتش‌بس سه روزه در افغانستان داشته است

وی همچنین از مردم محل و اقوام که در دفاع از خاک و حمایت از نیروی‌های امنیتی و دفاعی کشور ایستاده‌گی نمودند ستایش بعمل آورد، و شجاعت و قهرمانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را در دفاع از خاک و تمامیت ارضی تمجید کرد.

هیات فوق به مردم تعهد سپرد که قضیه را بصورت جدی پیگیری می‌نمایند.

گفتنی است روز یکشنبه، شورای امنیت ملی اعلام کرد که یک هیات بلندپایه حکومتی را به هدف بررسی همه جانبه جنگ و خشونت‌های اخیر از آنسوی خط فرضی دیورند که از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار آغاز گردیده بود به آن ولایت فرستاده است.

بر بنیاد اعلامیه،‌ این هیات به ریاست معاون دفتر شورای امنیت ملی و عضویت نمایند‌گان با صلاحیت وزارت‌های امور خارجه، دفاع ملی، امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و اداره مستقل ارگان‌های محلی، بعد از ملاقات با مقامات محلی قندهار، وارد محل حادثه شده‌اند.

شورای امنیت ملی گفته بود قرار است که هیأت فوق این حادثه را گونه‌ای همه جانبه بررسی نموده و نتیجه بررسی‌های شان را در یک گزارش ویژه به رییس جمهور ارایه کند.

این در حالی است که چند روز پیش نظامیان پاکستانی در مرز سپین بولدک با نیروهای مرزی افغانستان درگیری شده و حملات توپ خانه‌ای سنگینی را بر تاسیسات مرزی افغانستان انجام داده‌اند.

در نتیجه این رویداد ده‌ها تن از افراد غیر نظامی کشته و زخمی شدند.

پس از این درگیری نیروهای ارتش نیز دستور احضارات فوق العاده گرفت و تجهیزات سبک و سنگین نظامی خود را در مرز سپین بولدک مستقر کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала