کشتی جنگی امریکایی "پورتر" برای رزمایش وارد دریای سیاه شد

© AFP 2023 / Konstandinos Goumenidis/US Navyکشتی امریکایی "پورتر" برای رزمایش وارد دریای سیاه شد
کشتی امریکایی پورتر برای رزمایش وارد دریای سیاه شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرویس مطبوعاتی کشتی های جنگی ششم ایالات متحده گزارش داد: کشتی موشکی پورتر حرکت خود به دریای سیاه را برای شرکت در تمرینات مشترک با اوکراین 2020 آغاز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در این بیانیه سرویس مطبوعاتی کشتی های جنگی ششم ایالات متحده آمده است: ناوشکن موشکی نوع Arleigh Burke USS Porter در (19، جولای) سال 2020 با هدف شرکت در 20 رزمایش دریایی Breeze 2020 که توسط ایالات متحده و اوکراین برگزار می شود، پورتر حرکت به سمت دریای سیاه را با هدف تقویت ثبات منطقه ای در دریا شروع کرده است.خاطرنشان می شود که این پنجمین کشتی امریکایی است که از ابتدای سال 2020 وارد آبهای دریای سیاه شد.

آخرین جزئیات حادثه ناوشکن ایرانی؛ تعداد جان باختگان به 19 نفر رسید - اسپوتنیک افغانستان
آخرین جزئیات حادثه ناوشکن ایرانی؛ تعداد جان باختگان به 19 نفر رسید

آخرین کشتی که به دریای سیاه سفر وارد شد USS Oak Hill و USS Porter بودند. کشتی ها در طول اقامت در دریای سیاه در تمرینات نظامی با نیروی دریایی بلغارستان، نیروی دریایی رومانی، گارد ساحلی گرجستان و نیروی دریایی ترکیه شرکت کردند.

ژن بلک معاون نیروهای دریایی فرمانده کشتی های جنگی ششم ایالات متحده بیان داشت: بازگشت پورتر به دریای سیاه بر تعهد ناوگان ششم ایالات متحده و نیروی دریایی ایالات متحده به متحدین و شرکای ناتو تأکید می کند ... مشارکت ما در تمرینات چند ملیتی همچون نسیم دریا نمایانگر واقعی عزم آمریکا در دفاع جمعی از اروپا است.

قرار است در رزمایش نسیم دریا (Sea Breeze) دویست هزار نفر از 9 کشور جهان شامل 27 کشتی و 19 فروند هواپیما شرکت کنند.

لیست کشورهایی که در رزمایش نسیم دریا 2020 شرکت خواهند کرد: بلغارستان، فرانسه، گرجستان، ناروی، رومانیا، اسپانیا، ترکیه، اوکراین و ایالات متحده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала