واکنش وزارت خارجه روسیه به اطلاعات درمورد فرد میانجی "تبانی" با طالبان

© Sputnik / Nataliya Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش وزارت خارجه روسیه به اطلاعات درمورد فرد میانجی "تبانی" با طالبان
واکنش وزارت خارجه روسیه به اطلاعات درمورد فرد میانجی تبانی با طالبان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پیش از این روزنامه امریکایی طی یک گزارش نوشته بود که رحمت عزیزی، قاچاقبر مواد مخدر در "تبانی" روسیه با طالبان میانجیگری می‌کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، رئيس اداره دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه با ابراز نظر درمورد این گزارش گفت که هیچگاهی نام چنین شخص را نشنیده است.

وی گفت: "ما به شواهد نیاز داریم، شواهد وجود ندارد. این ادعاهای بی‌اساس است".

ادعای نیویورک تایمز: یک قاچاقبر مواد مخدر میانجیگری «تبانی» روسیه با طالبان است - اسپوتنیک افغانستان
ادعای نیویورک تایمز: یک قاچاقبر مواد مخدر میانجیگری «تبانی» روسیه با طالبان است

هفته گذشته روزنامه نیو یارک تایمز مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

پس از آن روزنامه واشنگتن پست نیز نوشته بود که چندین نظامی امریکایی در افغانستان بخاطر "تبانی" مسکو با طالبان، کشته شده اند.  

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات درمورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

ترامپ نیز به نوبه خود این مقاله را "فرمایشی" خوانده گفت که استخبارات امریکا این اطلاعات نیو یارک تایمز را معتبر نمی‌داند.

همچنان روبرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ترامپ گفته است که اتهامات "تبانی روسیه با طالبان" که در رسانه‌ها نشر شده، مورد تایید سرویس‌های استخبارات امریکا قرار نگرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала