فرآورده های که روند پیری را شتاب می دهد

© Sputnik / Evgeniy Epanchintcev /  مراجعه به بانک تصاویر فرآورده های که روند پیری را شتاب می دهد
فرآورده های که روند پیری را شتاب می دهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کارشناس تغذیه مرکز مشاوره و تشخیصی «خوراک تندرست و ورزشی» روسیه درباره جلوگیری از پیری زودرس با بکارگیری فرآورده های ویژه روشنی انداخت. 

کدام غذاها منجر به پیری زودرس می‌شوند؟ - اسپوتنیک افغانستان
کدام غذاها منجر به پیری زودرس می‌شوند؟

به گزارش اسپوتنیک، تامارا پرونتسوا کارشناس تغذیه مرکز مشاوره و تشخیصی «خوراک تندرست و ورزشی» از FIC نوتریشن و بیوتکنولوژی، گفت: برای جلوگیری از پیری زودرس کدام غذاها را باید در رژیم غذایی گنجانید.

این کارشناس تغذیه به نام غذاهای مضر فرآوری شده حاوی حداقل پنج ماده افزودنی چون رنگ دهنده ها، طعم دهنده ها، مواد نگهدارنده، ضخیم کننده ها و موارد دیگر اشاره کرد.

این دسته شامل سوسیس، کالباس، کتلت فروشگاهی و سایر غذاهای آماده، شیرینی، دسر لبنیات، نوشیدنی های گازدار می باشد.

دانشمندان بر این باورند، که با یک رژیم غذایی مطلوب، قسمت های انتهایی کروموزوم ها، تلومرهای مسئول پیری کاهش می یابد. طبق یک تئوری دیگر، پیری پوست و بدن به دلیل افزایش تعداد رادیکالهای آزاد در سلول ها رخ می دهد. آنها درد عملیات های سوخت و ساز ناشی از مواد پر کالری تشکیل می شوند.

پرونتسوا افزود: تاثیر غذاهای فرآورده شده می تواند کربوهیدرات های پیچیده را خنثی کند. آنها می توانند گلوکز اضافی را به هم وصل کرده و از این طریق قند خون را عادی کنند.

این کارشناس تغذیه توصیه کرد: نان، غلات، ماکارونی و گندم در رژیم غذایی و همچنین خوردن حدود 400 گرم میوه و سبزیجات در روز استفاده گردد. نظارت بر کمیت و کیفیت پروتئین نیز به همان اندازه مهم است.

این دکتر افزود: کتلت، برگر، کالباس دودی یا سوسیس خام حاوی پروتئین به اندازه ای که چربی دارند حاوی مواد مغذی و پروتئین نیستند، بنابراین این محصولات بر خلاف ماهی، مرغ، گوشت بدون چربی، پنیر، دال یا تخم مرغ، کمبود پروتئین را جبران نمی کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала