افغانستان در کتاب بولتون؛ ترامپ همیشه از فساد مقامات افغان شکایت داشت

© REUTERS / Leah Millisافغانستان در کتاب بولتون؛ ترامپ همیشه از فساد مقامات افغان شکایت داشت
افغانستان در کتاب بولتون؛ ترامپ همیشه از فساد مقامات افغان شکایت داشت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مشاور سابق امنیت ملی امریکا در بخشی از کتابش در مورد افغانستان نوشته که ترامپ همیشه از فساد در میان مقامات افغان، شکایت میکرد و غنی را با کرزی اشتباه می‌گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، جان بولتون، مشاور پیشین کاخ سفید در کتاب جدیدش با نام "اتاق اتفاق" (The Room Where It Happened)  که مشتمل بر ۵۷۰ صفحه و ۱۵ فصل است در مورد موضوعاتی از جمله افغانستان نیز اشاراتی دارد.
در بخشی از کتاب بولتون آمده است که، دونالد ترامپ، بارها رئیس جمهور غنی را با حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین افغانستان، اشتباه می‌گرفت و به این ترتیب در نشستی که ترامپ از فساد در میان مقام‌های افغان به ویژه رئیس جمهور غنی شکایت کرد. اما آقای غنی را با حامد کرزی، اشتباه گرفته بود.

 ترامپ به فکر زندانی کردن بولتون است - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ به فکر زندانی کردن بولتون است

در آن نشست ترامپ پرسیده بود که مذاکرات صلح چگونه به پیش می‌روند؟ اما پیش از پایان سخنان مایک پومپئو، ترامپ از فساد در میان مقام‌های افغان به ویژه رئیس جمهور غنی شکایت کرد. اما متاسفانه غنی را با حامد کرزی، اشتباه گرفته بود. پیوسته این کار را می‌کرد.
بولتون همچنین در کتابش گفته که ترامپ در نشستی گفت: "حضور ما در افغانستان نمایش وحشت است. باید بیرون شویم. یک انسان احمق به نام جورج بوش این کار را کرده است. جیمز ماتیس گفت که داعش در افغانستان است، اما ترامپ گفت "بگذارید روسیه به آنها رسیدگی کند".
مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهور ایالات متحده همچنین در کتابش نوشته که زلمی خلیل‌زاد پیش از گماشته شدنش به عنوان فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان برایش گفته بود که طالبان می خواهند با واشنگتن صلح کنند.
به گفته او، چگونگی کار خلیل‌زاد به حیث فرستاده ویژه برای افغانستان با انتقادهای دونالد ترامپ رو به رو بوده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала