ترامپ منافع معامله را به مجازات چین به دلیل ظلم به مسلمانان اولویت داد

© AFP 2023 / Eric Baradatترامپ منافع معامله را به مجازات چین به دلیل ظلم به مسلمانان اولویت داد
ترامپ منافع معامله را به مجازات چین به دلیل ظلم به مسلمانان اولویت داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور امریكا دونالد ترامپ تحریم‌ها علیه چین را به دلیل آزار و اذیت مسلمان اویغورها به تعویق انداخت تا باعث اختلال در معامله سودآور تجارت با پكن نگردد

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در گفتگویی با روزنامه نگار "Axios" گفت که تحریمها چین دلیل آزار و اذیت مسلمان اویغور را به تعویق انداخته تا باعث اختلال در تجارت سودآور با پكن نشود.

ترامپ و کیم جونگ اون پس از امضای سند نهایی اجلاس سنگاپور - اسپوتنیک افغانستان
بولتون: ترامپ در دیدار با رهبر کوریای شمالی بیشتر به فکر عکس گرفتن بود

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ روزنامه نگار گفت: "خوب ما در وسط یک چیز بزرگ هستیم. (...) من معامله ای سودآور انجام داده ام، احتمالاً به مبلغ 250 میلیارد دلار. " وی همچنین توضیح داد که اکنون از اعمال تحریمها خودداری می کند زیرا این امر در مذاکرات اخلال ایجاد می کند. علاوه بر این، به نظر وی تعرفه‌های تجاری که او معرفی کرده، بیش از هرگونه تحریم احتمالی به اقتصاد چین ضربه زده است.

همانطور که این نشریه روشن می کند، ترامپ در گفتگویی تأکید کرد که وی پیش از این، قانونی را درباره سیاست مربوط به حقوق اویغورها در سال 2020 امضا کرده بود که مجازات مقامات چینی را که در مظلومیت اقلیت های مسلمان دخیل بودند را درنظر داشت.

 ترامپ هزینه حفاظت از جاپان را چهار برابر می سازد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ هزینه حفاظت از جاپان را چهار برابر می سازد

در پایان ماه مه، کنگره ایالات متحده لایحه ای را تصویب کرد که براساس آن مجازات های سختگیرانه ای علیه شهروندان چینی که مقصر ظلم و ستم به مسلمانان در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور هستند را اعمال می‌کند. متن اشاره دارد به اتخاذ تدابیر شدید علیه مقامات مقصر، به عنوان مثال امتناع از صدور ویزا و بلوکه کردن دارایی‌های آنها در ایالات متحده.

در آگوست سال 2018، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل گزارش داد که دست کم یک میلیون نماینده اقلیت های قومی در اردوگاه های بسته، جایی که گفته می شود آنها را دوباره تربیت می‌کنند، نگهداری می شوند. مردم مجبورند آوازهای انقلابی بخوانند، ایده های شی جینگ پینگ را مطالعه کنند، چینی صحبت کنند که زبان مادری آنها نیست. در پکن، وجود اردوگاهها به عنوان جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی در منطقه توضیح داده می شود. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала