پدرام: آمریکا بجای مداخله در دیگر کشورها حقوق شهروندانش را تأمین کند

© Photo / Dr. Latif Pedram fbلطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبرحزب کنگره ملی افغانستان با اشاره به اعتراضات جاری مردم آمریکا علیه دولت این کشور گفت که واشنگتن بجای مداخله در امور دیگر کشورها باید حقوق شهروندانش را تأمین کند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالطیف پدرام رهبرحزب کنگره ملی افغانستان در بیانیه‌ای درباره تظاهرات گسترده در آمریکا گفت: آنچه این روزها در آمریکا اتفاق افتاده و اعتراض‌ها علیه آن جریان دارد دقیقاً از شرارت روح سرمایه‌داری ناشی می‌شود.

لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
پدرام در واکنش به اظهارات پمپئو/ نه از آمریکا می‌ترسیم و نه فریب آن را می‌خوریم

بیانیه می‌افزاید که این اعتراضات در نتیجه تبعیض آشکار نژادی در آمریکا است و تصریح کرد: بهتر است رژیم آمریکا بجای مداخلات بی‌شرمانه در امور دیگر کشورها به نظم و سامان در جامعه خویش پرداخته و حقوق شهروندان خودش را تأمین نماید.

حزب کنگره ملی افغانستان همچنین ابراز امیدواری کرد که اراده مردم آمریکا « بهار درخشان آمریکایی را رقم بزند و پیامد حضور درخشان معترضان درهم کوبنده نظام مستبد سرمایه‌داری بشود و جهانیان را از مصیبت این ژاندارم غارتگر و متجاوز رهایی بدهند.»

رهبر حزب کنگره ملی در توئیتی نوشت: «بهار آمریکایی آغاز شد، اگر این بهار به شکوفه کامل هم نرسد، باز در موقعیت دیگر جوانه مى‌زند؛ در هر حال شبحی بر فراز آمریکا به پرواز در آمده است، شبحی در مخالفت با ستم، تبعیض و بى عدالتی. هر چه است مبارک است.»

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала