ایران در پی حفظ دولت مرکزی در افغانستان است

CC0 / / ایران در پی حفظ دولت مرکزی در افغانستان است
 ایران در پی حفظ دولت مرکزی در افغانستان است  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آژانس اطلاعاتی دولت آمریکا اعتراف کرد که ایران مخالف روند صلح در افغانستان نیست و برای حفظ یک دولت مرکزی باثبات در این کشور تلاش می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در ماه جنوری در ادامه پروژه ایران هراسی مدعی شده بود که ایران بطور فعالانه تلاش می‌کند روند صلح افغانستان را تخریب کند اما آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گزارش می‌دهد که ایران در پی حفظ دولت مرکزی باثبات در افغانستان است.

این آژانس اطلاعاتی افزود که اهداف استراتژیک ایران در رابطه با افغانستان «حفظ یک دولت مرکزی باثبات و امنیت در مرزی‌های شرقی ایران است».

گفت‌وگوی تیلیفونی ظریف با غنی و عبدالله - اسپوتنیک افغانستان
گفت‌وگوی تیلیفونی ظریف با غنی و عبدالله

به گزارش «نشنال اینترست»، اهداف دیگر ایران همچنین شامل «حفاظت از جمعیت شیعه، پاکسازی داعش، مخالفت با حضور آمریکا در منطقه و تامین منافع اقتصادی ایران است».

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا با اشاره به اظهارات وزیر خارجه ایران درباره توافق آمریکا و طالبان مبنی بر اینکه واشنگتن «هیچ حق قانونی برای امضای یک توافق صلح و یا تصمیم‌گیری درباره آینده افغانستان ندارد» نیز گفت: این اظهارات حاکی از آن نیست که ایران بطور فعالانه با توافقنامه قطر مخالفت خواهد بود زیرا پیش از این از خروج نیروهای آمریکایی از منطقه حمایت کرده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала