گفت‌وگوی تیلیفونی ظریف با غنی و عبدالله

© ARG - ارگ @ARG1880 - FBگفت‌وگوی تیلیفونی ظریف با غنی و عبدالله
گفت‌وگوی تیلیفونی ظریف با غنی و عبدالله - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر خارجه ایران دقایقی پیش تیلیفونی با رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت‌وگو کرد.
استقبال ایران از امضای توافق نامه بین غنی و عبدالله  - اسپوتنیک افغانستان
استقبال ایران از امضای توافق نامه بین غنی و عبدالله

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، به دنبال اعلام توافق سیاسی در افغانستان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی پیش تیلیفونی با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت‌وگو و از پیشرفت حاصل شده در روند مصالحه ملی صورت گرفته در افغانستان استقبال کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران  را برای پشتیبانی از استمرار همسویی همه گروه‌های افغانستان اعلام کرد.

یادآوری می کنیم، که پس از سه ماه کشمکش سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر سر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، این دو امروز یک‌شنبه یک توافق سیاسی امضا کردند. 

براساس این توافقنامه، عبدالله عبدالله، ریاست شورای عالی مصالحه‌ ملی را به عهده می‌گیرد و اعضای تیمش در کابینه مشارکت خواهند داشت.

در پی بروز اختلاف سیاسی بین غنی و عبدالله پس از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، وزیر امور خارجه ایران رایزنی هایی را با مقام های افغانستانی و همچنین برخی همتایان خود صورت داد. علاوه بر این محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر خارجه در امور افغانستان سفری به کابل داشت و با مقامات و شخصیت های موثر افغانستان دیدار و به گفت و گو پرداخت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала