تا چند هفته دیگر واکسین کرونا تولید می شود

© Photo / World Health Organization (WHO)تا چند هفته دیگر واکسین کرونا تولید می شود
تا چند هفته دیگر واکسین کرونا تولید می شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مدیر کل سازمان بهداشت جهانی می گوید که اولین نتایج واکسین ویروس کرونا به زودی بدست می‌آید.

به گزارش اسپوتنیک، تدرو اذان قبیسیوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که اولین نتایج واکسین کرونا ویروس انتظار می‌رود تا چند هفته دیگر بدست آید.

رئیس سازمان جهانی بهداشت طی یک گنفرانس مطبوعاتی گفت: بیش از 20 مورد واکسین در جهان ساخته شده است و چندین دارو تحت مطالعه قرار دارد، انتظار می‌رود تا چند هفته دیگر نتایج آن بدست آید".

نزیک به 4500 نفر در جهان به ویروس کرونا گرفتار اند - اسپوتنیک افغانستان
نزدیک به 4500 نفر در جهان به ویروس کرونا گرفتار اند

در 31 دسامبر، مقامات چین، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. کرونا ویروس‌، خانواده گسترده‌ای از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ "کرونا ویریده" هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید 19 را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها نخستین‌بار در سال 1965 کشف شدند و مطالعه روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه 1980 ادامه داشت. این بیماری که یک ماه پیش در استان ووهان کشور چین به شکل انسانی سرایت کرده است، برای نخستین بار در حدود یک هفته پیش در ایران، ایتالیا، فرانسه و چند کشور دیگر نیز مشاهده شد. به گفته متخصصان علوم پزشکی از هر 100 بیمار مبتلا به ویروس کرونا، دو نفر (به طور تقریبی) در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала