بیش از صد نظامی آمریكا در اثر اصابت موشك ایران دچار آسیب مغزی شده‌اند

© REUTERS / John Davison بیش از صد نظامیان آمریكا در اثر اصابت موشك ایران دچار آسیب مغزی شده‌اند
 بیش از صد نظامیان آمریكا در اثر اصابت موشك ایران دچار آسیب مغزی شده‌اند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بیش از صد نظامی آمریكا در اثر اصابت موشك ایران به پایگاه عین الاسد در عراق دچار آسیب مغزی شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، تعداد نظامیان آمریکایی که بر اثر حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق دچار آسیب مغزی شده بودند به 109 نفر افزایش یافت.

وزارت دفاع آمریکا روز 11 فبروری در تازه‌ ترین آمار از تلفات نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، اعلام کرد که 45 نفر دیگر برای درمان به دکتر مراجعه کرده‌اند و به این ترتیب  تعداد نظامیان  که به آسیب مغزی دچار شده بودند به 109 نفر رسید.ه است

به گفته پنتاگون، 76 نفر از این افراد درمان شده و به محل خدمت خود بازگشته‌اند. از این تعداد، 75 نفر در عراق و در کل 27 نفر از نیروهای آمریکایی آسیب دیده در حمله موشکی ایران برای معالجه به آلمان و 21 نفر به آمریکا منتقل شده‌اند. 5 نفر از نیروهای آسیب دیده هنوز تحت معالجه و 7 نفر دیگر در حال انتقال از عراق به آلمان هستند.

پاسخ صریح سخنگوی ارشد  نیروهای مسلح ایران به احتمال وقوع جنگ با آمریکا  - اسپوتنیک افغانستان
ایران: آمریکا قادر نیست تلفات سنگین حمله راکتی سپاه را پنهان کند

نیروهای مسلح ایران پس از ترور سردار سپهبد سلیمانی در عملیات انتقامی آمریکا، ده‌ها موشک را به سوی پایگاه هوایی عین الاسد در نزدیکی بغداد و پایگاهی دیگر در اربیل شلیک کردند. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که مستقیما دستور ترور سردار سلیمانی را داده بود، در ابتدا اعلام کرد که هیچ نیروی آمریکایی در این حمله موشکی آسیب ندیده است.

اما پس از آن پنتاگون در چندین مرحله اعلام کرد که تعداد 11، 34، 50 و در آخرین آمار 64 نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد به خاطر آسیب مغزی معالجه شده‌اند.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم جنوری سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم جنوری در عملیاتی با نام «شهید سلیمانی» برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала