نخست‌ وزیر روسیه از استعفای کامل حکومت خبر داد

© Sputnik / Dmitry Astakhov /  مراجعه به بانک تصاویر نخست‌ وزیر روسیه از استعفای کامل حکومت خبر داد
نخست‌ وزیر روسیه از استعفای کامل حکومت خبر داد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخست وزیر روسیه از استفعای کامل دولت روسیه خبر داد.

به گزارش اسپوتینک، دیمیتری مدودوف، نخست‌وزیر روسیه پس از پیام، رئیس‌جمهور به مجلس فدرال از استعفای کامل حکومت خبر داد.

دمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه ساعتی پس از سخنرانی ولادیمیر پوتین مبنی بر لزوم تغییرات در روسیه استعفا کامل حکومت را به پوتین تقدیم کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از اعضای حکومت بخاطر همکاری مشترک «گرچه همه چیز به نتیجه نرسیده است»، تشکری کرد.

پوتین: به قانون اساسی جدید نیازی نداریم اما آوردن اصلاحات سازنده باید بررسی شود   - اسپوتنیک افغانستان
پوتین: به قانون اساسی جدید نیازی نداریم اما آوردن اصلاحات سازنده باید بررسی شود

رئیس‌جمهور پوتین گفت که در آینده نزدیک با هر یک از اعضای کابینه دیدار خواهد کرد. وی از تمامی اعضای کابینه خواست تا تا تشکیل حکومت جدید به کار خود ادامه دهند.

دیمیتری مدودف می‌گوید: «این تغییرات نه تنها در ماده‌های مختلف قانون اساسی که در توازن قدرت نیز تغییر می‌آورد. از جمله در قوۀ اجرایی، قوۀ مقننه و قوۀ قضایی. در این چهارچوب مشخص است که باید برای رییس جمهور کشور مان امکان کامل برای اتخاذ تدابیر در این شرایط را فراهم کنیم. من فکر میکنیم که بر اساس مادۀ 117 قانون اساسی، استعفای دولت در ساختار کنونی کار درست است».
ولادیمیر پوتین در پاسخ به استعفای آقای مدودوف، برای وی معاونیت شورای امنیت ملی را پیشنهاد کرده است.

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود در مجمع فدرال کشورش تاکید کرد زمان آن فرا رسیده است که اصلاحات خاصی در قانون اساسی در نظر گرفته شود تا اولویت آن تضمین شود.

پوتین گفت، روسیه به تدوین قانون اساسی جدید نیازی ندارد. او افزود: پتانسیل قانون اساسی 1993 بسیار فرسوده نیست و تا هنوز از تمام بند های آن استفاده نشده.

آقای پوتین توضیح داد: می‌خواهم بگویم که لزومی برای تدوین یک قانون اساسی جدید نمی‌بینم و امید دارم قانون اساسی کنونی روسیه تا سال‌ها بتواند به عنوان یک مبنای مطمئن برای حفاظت از حقوق شهروندان این کشور مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال ارائه اصلاحاتی در قانون اساسی و رایزنی روی آن‌ها پیشنهاد می‌شود. پیشنهاد می‌کنم شماری از اصلاحات سازنده که از نظر من برای توسعه بیشتر روسیه منطقی و مهم هستند، مورد گفت‌وگو قرار بگیرند.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین گفت، شهروندان کشورش باید بتوانند به اصلاحات پیشنهادی در قانون اساسی رای دهند. به گفته پوتین، روسیه باید یک جمهوری ریاست جمهوری قدرتمند باقی بماند و رئیس‌جمهوری قادر باشد نخست‌وزیر و معاون‌های او را اخراج کند. ولادیمیر پوتین افزود، پارلمان روسیه باید اختیار انتصاب نخست‌وزیران را داشته باشد، نه اینکه فقط گزینه رئیس‌جمهوری را تایید کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала