داماد یک مشاور رئیس‌جمهور غنی در سفارت افغانستان در امریکا گماشته شد

© Photo / Embassy of the Islamic Republic of Afghanistan - Washington DCداماد یک مشاور رئیس‌جمهور غنی در سفارت افغانستان در امریکا گماشته شد
داماد یک مشاور رئیس‌جمهور غنی در سفارت افغانستان در امریکا گماشته شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سندهایی رسیده‌اند، نشان می‌دهند که میر حارث انصاری، داماد شاد محمد سرگند، مشاور بلندپایۀ رییس‌جمهورغنی در امور زیربناها، از سوی سفیر افغانستان در امریکا، هم‌چون کارمند این سفارت گماشته شده‌است.

به گزارش اسپوتنیک، سندهایی رسیده به طلوع‌نیوز، نشان می‌دهند که آقای انصاری برای ترمیم دیوار شرقی سفارت افغانستان در واشنگتن که هزینه ترمیم آن نزدیک به دو میلیون دالر تخمین شده‌است به این سفارت فرستاده شده‌است. 

در یکی از این سندها که به تاریخ 20 سنبله سال جاری از سوی رویا رحمانی، سفیر افغانستان در واشنگتن نوشته شده‌، آمده‌است که این سفارت برای پشبرد کارهای دیوار شرقی سفارت به «یک تن کارمند واجد شرایط» نیاز دارد و از وزارت خارجۀ افغانستان خواسته‌ شده‌است که حارث انصاری که «از قرار معلوم در این زمینه توانمند می‌باشد... طور خدمتی به این سفارت گماشته شود».

سندها: سکرتر مشاور بلندپایۀ غنی ماه‌هاست با سند تحصیلی ناقص تنخواه می‌گیرد - اسپوتنیک افغانستان
سندها: سکرتر مشاور بلندپایۀ غنی ماه‌هاست با سند تحصیلی ناقص تنخواه می‌گیرد

در این سند، گفته شده‌است که مسایل دیوار شرقی سفارت، بدلیل «کمبود کدر اداری» پیش نرفته است.

در سندی دیگری، وزارت خارجه به تاریخ 13عقرب سال جاری، در پاسخ به این درخواست رویا رحمانی، تقرری حارث انصاری را به سفارت افغانستان در واشنگتن تأیید کرده‌است.

اما از آن‌جایی‌که میرحارث انصاری دیپلومات است و مسلۀ ترمیم شدن دیوار سفارت یک مشکل فنی است چگونه می‌توان این تبدیلی را توجیه کرد؟

منابع، به طلوع‌نیوز می‌گویند که دختر شاد محمد سرگند که همسر میر حارث انصاری است در امریکا زنده‌گی می‌کند و آقای سرگند با این بهانه دامادش را نیز به واشگتن فرستاده‌‎است.

در سند دیگری که به طلوع‌نیوز رسیده‌است، دیده می‌شود که میر حارث انصاری در ماه سرطان سال روان هجری خورشیدی به‌حیث دبیر سوم سفارت افغانستان در مصر گماشته شده‌ بوده‌است، اما منابعی به طلوع‌نیوز می‌گویند که او هرگز به این وظیفه حاضر نشده‌است.

گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجه در این باره گفت: «آنعده از همکارانی که به اساس تصامیم قبلی به سفارت خانه‌های دیگر به‌گونۀ خدمتی فرستاده شده‌اند، به وظیفه‌های خودشان برگشت داده خواهند شد».

هرچند خواستیم دیدگاه سفارت افغانستان در واشنگتن و نیز شاد محمد سرگند را نیز داشته باشیم، اما موفق نشدیم. 

پیش از این نیز طلوع‌نیوز سندهایی را دربارۀ آقای سرگند پخش کرده‌است که نشان می‌دهند  او زنی را همچون دبیر خودش گماشته‌است که سند تحصیلی ناقص داشته‌است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала