ترامپ از ملاقات با غنی ابراز رضایت کرد

© @ARG1880 - FB"توهم امیدوارانه" ترامپ برای آتش بس با طالبان
توهم امیدوارانه ترامپ برای آتش بس با طالبان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهور ایالات متحده امریکا سفرش به افغانستان را یک سفر بسیار موفقانه نامید. وی همچنان از دیدار با رئیس جمهور غنی ابراز رضایت نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده که روز گذشته (دوشنبه 11 قوس) برای شرکت در اجلاس رهبران کشورهای ناتو راهی بریتانیا بود در جمع خبرنگاران در فرودگاه از موفقیت سفر اخیرش به افغانستان سخن گفت.

وی همچنان از ملاقات اش با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان ابراز خرسندی کرد.

رییس جمهوری امریکا گفت:"افغانستان رفتن خوشم آمد. ملاقات‌های عالی با شمار زیادی افراد به شمول غنی داشتم. او بسیار عالی بود و ملاقاتم با وی عالی بود. سفرم به افغانستان بسیار موفقانه بود".

سفر ترامپ به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
اظهارات خبرنگار فاکس نیوز: حتا پیلوت تا عبور از مرز امریکا از سفر ترامپ به افغانستان خبر نداشت

گفتنی است که دونالد ترامپ، روز پنجشنبه هفته گذشته در یک سفر غیرمنتظره وارد افغانستان شد و در پایگاه نظامی بگرام با رییس جمهور غنی دیدار کرد.

آقای ترامپ در سخنرانی میان نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان ابراز امیدواری کرد و گفت که به باور وی گروه طالبان طرفدار توافق صلح و برقراری آتش‌بس است.

او همچنین گفت که امریکا در حال کاهش حضور نظامی خود در افغانستان است و به گفتۀ وی نیروی امریکایی مستقر در افغانستان تا 8600 نفر کاهش خواهد یافت.

رییس جمهور غنی نیز در سخنرانی کوتاه از رهبری و عزم آقای ترامپ در خصوص روند صلح افغانستان ستایش کرد و گفت: "از تصامیم اساسی شما در خصوص تعیین حدود برای آن صلح که متضمن دستاوردهای سالیان پسین و امنیت شما و ما باشد، تشکر می‌کنم".

این نخستین سفر آقای ترامپ به افغانستان از زمان انتخاب او به عنوان رییس جمهوری امریکا بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала