اظهارات خبرنگار فاکس نیوز: حتا پیلوت تا عبور از مرز امریکا از سفر ترامپ به افغانستان خبر نداشت

© REUTERS / TOM BRENNERسفر ترامپ به افغانستان
سفر ترامپ به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
گزارشگر شبکه فاکس نیوز نوشت: به دلیل حساسیت‌های سفر ترامپ و وجود خطرهای احتمالی بسیار در افغانستان، حتی پیلوت و خدمه پرواز نیز از تصمیم ترامپ برای سفر به افغانستان تا زمان عبور از آسمان امریکا خبر نداشتند.

به گزارش اسپوتیک کریستین فیشر" خبرنگار فاکس نیوز که در سفر ترامپ به افغانستان با وی همراه بوده است در گزارشی نوشت: به علت خطرهای احتمالی سفر ترامپ به افغانستان تحت شدیدترین تدابیر امنیتی انجام شد.

فیشر می نویسد: من حتی در پرواز از مقصد سفر ترامپ خبر نداشتم و هیچ خبرنگاری حق نداشت در طول پرواز از موبایل و از شبکه های اجتماعی مانند توییتر استفاده کند.

خبرنگار فاکس نیوز می افزاید، تنها چند ساعت از گذشت پرواز "استفانی گریشام" سخنگوی جدید کاخ سفید اعلام کرد که ما به سمت پایگاه هوایی بگرام در افغانستان در حال حرکت هستیم.

فیشر با تایید سفر غیرمنتظره ترامپ به افغانستان نوشت: ما بعد از 13 ساعت پرواز سرانجام به افغانستان رسیدیم و تا لحظه ورود ما به بگرام هیج مقام افغانی نیز از این سفر اطلاعی نداشتند.

به نوشته فیشر، در سفر ترامپ به افغانستان 13 خبرنگار و عکاس همراه وی بود و رییس جمهوری بعد از ورود به بگرام به سالن غذا خوری و مراسم شکرگذاری میان سربازان رفت و سپس نشست دوجانبه ای با اشرف غنی رییس جمهور افغانستان داشتند.

ترامپ در سخنرانی هایش در جمع سربازان امریکایی گفت که طالبان خواهان مذاکره است و ما با آنها ملاقات خواهیم کرد و شرط ما برای آنها برقراری آتش بس است.

رییس جمهوری امریکا پنجشنبه شب گذشته به طور غیر منتظره وارد فرودگاه بگرام به عنوان بزرگترین پایگاه نظامیان امریکایی در افغانستان شد و با نظامیان این کشور و رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد.

ترامپ در این دیدار بر آغاز دوباره گفت وگوی صلح با طالبان تأکید نمود و از آتش بس به عنوان پیش شرط در آن یاد آوری کرد.

وی همچنین از کاهش قابل ملاحظه تعداد نظامیان امریکایی در افغانستان خبر داد و گفت که اکنون بیش از 8 هزار نظامی امریکایی در این کشور حضور دارند که احتمال دارد از شمار آنها در آینده کم شود.

ترامپ درعین حال گفت که نظامیان امریکایی تا زمانی در افغانستان باقی خواهد ماند که صلح و امنیت در این کشور تأمین شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала