رییس‌جمهور غنی: حکومت طرح پیشنهادی جرگه مشورتی را قدم به قدم اجرا می کند

© @ARG - FBاشرف غنی
اشرف غنی - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رییس‌جمهور محمد اشرف غنی در دیدار با نماینده ویژه امریکا برای افغانستان، گفت که لویه جرگۀ مشورتی صلح، نقشه‌راه را برای حکومت ارائه کرده است و حکومت آن را قدم ‌به‌ قدم عملی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رستنه‌ای ریاست جمهوری کشور، محمد اشرف غنی رییس‌جمهور امروز (چهارشنبه 22 جوزا) با زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژه وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا برای صلح افغانستان، دیدار کرد.
ریاست جمهوری می‌گوید که در این دیدار شماری از سیاسیون و نماینده‌گان احزاب سیاسی، علما، اعضای جامعۀ مدنی، جوانان، زنان، نماینده‌گان سکتور خصوصی، نماینده‌گان مردم در شورای ملی و تعداد از مقام‌های بلند رتبۀ دولتی نیز حضور داشتند.
رییس‌جمهور غنی گفت که لویه جرگۀ مشورتی صلح، نقشه‌راه را برای حکومت ارائه کرده است و حکومت آن را قدم ‌به‌ قدم عملی می‌کند.
رییس جمهور گفت هماهنگی میان حکومت افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا درباره روند صلح وجود دارد.
رییس‌جمهور گفت: «بحث‌های سازنده در رابطه به صلح میان حکومت افغانستان، ایالات متحدۀ امریکا و اتحادیۀ اروپا جریان دارد و کشور آلمان نقش مهم تسهیل کننده خواهد داشت.»
رییس‌جمهور همچنان گفت که برگزاری انتخابات حتمی می‌باشد، چون بدون انتخابات ارادۀ ملت نمی‌تواند تمثیل گردد.
در همین حال، آقای خلیل‌زاد گفت اجماع بین المللی در رابطه به صلح افغانستان به وجود آمده است و نیاز اجماع منطقه‌یی نیز به وجود آید.
آقای خلیل‌زاد گفت: «اجماع بین‌المللی در رابطه به صلح افغانستان به‌وجود آمده است، به همین ترتیب نیاز است تا در سطح منطقه نیز اجماع به‌ وجود آید.»
آقای خلیل‌زاد گفت که صلح افغانستان وارد مرحله جدید می‌شود و نقش کشورهای منطقه در این روند مهم است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала