اقدامات اسرائيل برای تشنج‌زدایی پس از سقوط طیارهٔ روسی در سوریه

© AFP 2023 / Thomas Coexاقدامات اسرائيل برای تشنج‌زدایی پس از سقوط طیارهٔ روسی در سوریه
اقدامات اسرائيل برای تشنج‌زدایی پس از سقوط طیارهٔ روسی در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
اسرائيل تصمیم دارد تا برای تشنج‌زدایی در زمینهٔ همکاری با نظامیان روسی پس از حادثهٔ سقوط طیارهٔ روسی ایل در سوریه، اقدامات لازم روی دست بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، جوناتن کونریکوس، سخنگوی ارتش دفاعی اسرائیل در جواب به اینکه آیا اسرائيل اقداماتی را به‌خاطر تشنج‌زدایی وضعیت اتخاذ خواهد کرد، به خبرنگاران گفت: ما قطعاً این را انجام می‌دهیم. اقدامات امنیتی روی دست گرفته می‌شود. و ما به این کار ادامه می‌دهیم. ما می‌دانیم که این به فایده همه است — هم به ما و هم به روسیه".

مهار اسرائیل توسط روسیه پس از سرنگونی ایل-20 - اسپوتنیک افغانستان
مهار اسرائیل توسط روسیه پس از سرنگونی ایل-20

به گفته وی، اسرائيل به استفاده از میکانیزم عدم رویارویی با روسیه ادامه می‌دهد. وی افزود: "اطلاعات تبادله می‌شود و مورد استفادهٔ جوانب قرار می‌گیرد".

یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ ۱۷ سپتمبر در ساعت ۲۳.۰۰ به وقت مسکو  خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است. این هواپیما در فاصله ی ۳۵ کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل — ۲۰ با شلیک سیستم راکتی اس — ۲۰۰ سوریه که در آن ۱۵ نظامی روسی بودند، از بین رفت.

 وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل — ۲۰ را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала