مهار اسرائیل توسط روسیه پس از سرنگونی ایل-20

© Sputnik / Igor Zarembo / مهار اسرائیل توسط روسیه پس از سرنگونی ایل-20
مهار اسرائیل توسط روسیه پس از سرنگونی ایل-20 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روسیه با تحویل سیستم دفاع هوایی اس-300 به سوریه توانست اسرائیل را که در سالهای اخیر از کنترل بیرون و کشورهای دیگر را بمباران می کرد، مهار کند.

اسرائیل اطلاعات درباره سرنگونی ایل-20  را به روسیه داد - اسپوتنیک افغانستان
اسرائیل اطلاعات درباره سرنگونی ایل-20 را به روسیه داد
به گزارش اسپوتنیک، گیدئون لوی روزنامه نگار اسرائیلی در مقاله اش در روزنامه هاآرتس نوشت برای نخستین بار طی مدت طولانی، کشوری به اسرائیل نشان داد، که نفوذش بیکران نیست و امریکا نخواهد توانست برای همیشه از وی دفاع کند.

به باور این روزنامه نگار، اسرائیل به چنین محدودیت هایی همچون «هوا» نیازدارد چون اخیراً تکبر و اوضاع ژئوپلتیک در جهان به تل آویو امکان داده بود، که از کنترل بیرون شده و آزادانه سوریه را بمباران کند.
به باور نویسنده مقاله، واکنش مسکو نسبت به حادثه سرنگونی ایل-20 و تحویل اس 300 به سوریه، اسرائیل را شوکه کرده است.
این روزنامه نگار می نویسد:- "روسیه با استفاده از زبانی که اسرائیل آنرا می فهمد، شیوه رفتار با تل آویو را به جهانیان نشان داده است.
گیدئون لوی خاطر نشان می سازد، که تنها مجازات و واکنش شدید اسرائیل را وادار به رفتار عادلانه با دیگر کشورها می کند.

یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ 17 سپتمبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو  خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم راکتی اس-200 سوریه که در آن 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند، از بین رفت.

 وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала