محقق: ترور جنرال رازق یک دسیسه بود

© Sputnik / M.Naderi / محقق: ترور جنرال رازق یک دسیسه بود
محقق: ترور جنرال رازق یک دسیسه بود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان در پیامی به شهادت فرمانده پولیس ولایت کندهار واکنش نشان داد و آن را دسیسه سازمان‌یافته خواند.

پهلوهای تازه‌ی ترور جنرال رازق - اسپوتنیک افغانستان
پهلوهای تازه‌ی ترور جنرال رازق
به گزارش اسپوتنیک، محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشت: این حادثه تروریستی که در نتیجه آن جنرال رازق، عامل اصلى ثبات در جنوب کشور به شهادت رسید، یک دسیسه سازمان یافته از پیش بوده و سد آهنینی که رازق با درایت و تدبیر، با شجاعت واخلاق خود در برابر تروریزم ایجاد کرده بود شکسته شد.

عضو رهبری ائتلاف بزرگ ملی در ادامه این پیام اینگونه نوشته است:- "اینجانب بانام بلند آن قهرمان بزرگ از دیر زمان آشنا بودم ولى از نزدیک او را در سال ۲۰۱۴ درجریان پیکارهاى انتخابات ریاست جمهورى دیدم که اورا مردى شجاع با اخلاق ودر عین حال فروتن یافتم که خاطرات همراهى با ایشان در طى اقامت در آن ولایت همیشه ماندگار است. آشنایى بیشترم با این مدافع نستوه وطن در کابل ودر جریان شکل گیرى ایتلاف بزرگ ملى بدست آمد که به ویژه گى هاى روحى وروانى و ابعاد شخصیتى آن برادر گرامى از نزدیک پى بردم که با شهادت ایشان ضایعه بزرگ وجبران نا پذیر به کشىور عزیزما وارکان نظام دفاعى آن پدید آمد روحشان شاد ویاد گرامى باد".

محمد محقق در انتهای پیامش شهادت جنرال رازق را به ملت بزرگ افغانستان، مردم کندهار، خانواده جنرال رازق وخانواده ‌هاى سایر شهداى حادثه دیروز تسلیت گفته است.

یادآوری می کنیم،که جنرال رازق دیروز پس از ظهر در نتیجه یک حمله تررویستی با چند تن دیگر به شهادت رسیدند. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала