ابداع فونت جدید با هدف تقویت حافظه

© Fotolia / OmegaTransFerابداع فونت جدید با هدف تقویت حافظه
ابداع فونت جدید با هدف تقویت حافظه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان استرالیایی فونت جدیدی ابداع کرده و مدعی هستند که می‌تواند به حفظ کردن اطلاعات به مردم کمک کند.

Девушка медитирует на берегу океана - اسپوتنیک افغانستان
مراقبه و تاثیر آن بر ذهن
به گزارش اسپوتنیک به نقل از New Atlas، فونت موسوم به Sans Forgetica بر اساس تحقیقات تایپوگرافی(نویسه‌نگاری هنری) و روان‌شناسی ایجاد ده تا ضبط متن در مغز بهینه‌سازی شود.

محققان با ایجاد موانع عمدی و ناخوانا کردن حروف، هنگام خواندن کاربر را وادار به تلاش بیشتر کرده و بدین ترتیب بعداً یادآوری آنچه خوانده‌شده را آسان‌تر می‌سازد و کاربر می‌تواند به یاد بیاورد.

برش جدید روی حروف و حروف شکسته را محققان دانشگاه RMIT استرالیا ابداع کرده تا اصل یادگیری را به شکلی نوین (مشکل مطلوب) ارائه کنند.

به گفته استفان بنهام مدرس تایپوگرافی فرایند یادگیری بدین ترتیب در شکلی جدید عرضه‌شده و درنهایت موجب تقویت حافظه در فرد می‌شود. البته متن درهرحال قابل‌خواندن بوده و کاربر کمی به‌زحمت افتاده تا به یاری ذهنش حروف را بخواند.

این نوع فونت برای دانش آموزان پیش از امتحان می‌تواند کاربرد مفیدی پیدا کند تا امتحان خود را با نمره قابل‌ پذیرش سپری کنند.

یادآوری می کنیم، که برای آزمایش این فونت خطی 400 دانش آموز شرکت کرده بودند که در نتیجه معلوم شد، کسانی که از فونت جدید استفاده کرده اند بیشتر چیزها را در حافظه شان سپرده بودند.

در حال حاضر این فونت آزادانه در دسترس است و هر کسی می تواند آن را دانلود کند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала