تولید تفنگ‌چه جدید اتومات کالاشنیکوف

© Photo / Kalashnikov Mediaماشیندار کلاشینکوف АК-308
ماشیندار کلاشینکوف АК-308 - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
شرکت کالاشنیکوف اسلحه اتومات جدید АК-308 قطر 7.62 ملیمتری را تولید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک در سایت «کالاشنیکوف مدیا» اطلاع داده شد که نمونه اولیه برای آزمایش آماده می شود.
در این اطلاعیه آمده است: « اسلحه بر پایه АК103 و با عناصر و اجزای سازنده تفنگچه اتومات АК-12 ساخته شده است. فعلاً آماده آزمایش ابتدائی می شود.»

آزمایش تفنگ بی صدای کلاشینکوف در سال 2018 آغاز خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
آزمایش تفنگ بی صدای کلاشینکوف در سال 2018 آغاز خواهد شد + ویدیو
در این تفنگچه از مرمی با قطر 7.62 ملیمتری استفاده می شود. وزن آن با شاژور خالی 4.3 کیلوگرم بوده و شاژور آن گنجایش 20 مرمی را دارد. طول عمومی آن 880-940 ملیمتر و طول میل آن 415 ملی متر بود قنداغ آن به اشکال مختلف قات میشود.

باید افزود که تفنگچه کلاشنیکوف اتومات قبلی ساخت روسیه که اغلب با نام کلاشینکوف و یا ساده تر کلاش نامیده می شود، یکی از بهترین اسلحه پیاده ساخته شده در دنیاست که بسیاری از کشورهای جهان آن را در خدمت دارند.
برای بسیاری این پرسش مطرح میشود، چه تفاوت ها و شباهت هایی بین ماشین آلات جنگی روسیه و ایالات متحده وجود دارد که باعث می شود آن ها قابل رقابت باهم نباشند.
کلاشنیکوف برای نخستین بار توسط طراح مشهور میخائیل کلاشنیکوف طراحی و در سال 1949 به خدمت گرفته شد. نخستین مدل تولیدی AK-47 نامگذاری شد.
کلاشنیکوف پس از تولید به موفقیت چشمگیری در زمان خود، نه تنها در اتحاد جماهیر شوروی، بلکه در سراسر جهان دست یافت.این موفقیت مدیون طراحی ساده و قابل اعتماد کلاشنیکوف است.

M4A1 امریکایی توانایی رقابت با کلاشینکوف را ندارد - اسپوتنیک افغانستان
M4A1 امریکایی توانایی رقابت با کلاشینکوف را ندارد
مدرنترین کلاشنیکوف АК-12 است که توسط ولادیمیر زلوبین، طراح روسی اسلحه های کوچک در سال 2011 توسعه یافت. АК-12قابلیت شلیک 650 گلوله در دقیقه را دارد و دارای برد 1000 متر است.
M4A1 امریکایی بر پایه M16 طراحی شد و در سال 1994 به بهره برداری رسید و تا کنون تقریبا بدون تغییر مانده است.این سلاح قادر به شلیک 700 تا 1025 گلوله در دقیقه و دارای برد 600 متر است.
M4A1 در مقایسه با کلاشنیکوف تعداد گلوله بیشتری را در دقیقه شلیک می کند ولی دارای برد کمتری با اختلاف 400 متر است.
از لحاظ پایداری، سادگی و قابلیت اطمینان،کلاشنیکوف همیشه در جایگاه بهتری نسبت به M4A1 در سراسر جهان قرار دارد. حتی نیروهای امریکایی نیز به نامناسب بودن این سلاح در حین عملیات های دشوار اذعان دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала