بیش از یک هزار پناهجوی غیرقانونی در ترکیه دستگیر شد

© AFP 2023 / Ozan Koseبیش از یک هزار پناهجوی غیرقانونی در ترکیه دستگیر شد
بیش از یک هزار پناهجوی غیرقانونی در ترکیه دستگیر شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پولیس ترکیه اعلام کرد:طی هفته گذشته یک هزار و 524 مهاجر و پناهجوی خارجی که قصد عبور غیرقانونی به یونان، بلغارستان و سایر کشورهای اروپایی از طریق ترکیه را داشتند، در آب های دریای اژه و شهرهای مختلف این کشور دستگیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، پناهجویان دستگیر شده، تبعه کشورهای مراکش، سنگال، سومالی، لیبی، عراق، ایران، سوریه، الجزایر، پاکستان، افغانستان، فلسطین، اریتره، آفریقای مرکزی و آفریقای جنوبی بودند.

ترکیه 670 پناهجو افغان را به کابل بر می‌گرداند - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه 670 پناهجو افغان را به کابل بر می‌گرداند

بنا بر اعلام این رسانه، ماموران پولیس ترکیه مهاجران را در آب های دریای اژه نزدیک سواحل شهرستان دیکیلی ولایت ازمیر و سواحل دیدیم ولایت آیدین و شهرهای ادیرنه، قرقلرایلی، وان، ساکاریا و مرسین دستگیر کرده اند.
به گزارش ایرنا، بر اساس قرارداد بین ترکیه و اتحادیه اروپا که در سال 2016 میلادی به امضا رسید، مقرر شده است که ترکیه جلوی مهاجرت پناهجویان به سمت اروپا را بگیرد.
کمیسیون اتحادیه اروپا اواخر حوت 96، پیشنهاد بسته جدیدی برای حمایت از پناهجویان به مبلغ سه میلیارد یورو را به ترکیه ارائه کرد.

اتحادیه اروپا پیش از این و در سال 2016 ارائه بسته حمایتی سه میلیارد یورویی را به ترکیه تصویب کرده بود که بنا به اعلام مقامات ترکیه، تاکنون تنها 850 میلیون یورو از این مبلغ پرداخت شده است.
سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.
انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.
انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала