کشورهای بریکس با تحریم های یک جانبه امریکا علیه ایران مخالفت می کنند

© Sputnik / Alexei Druzhininکشورهای بریکس با تحریم های یک جانبه امریکا علیه ایران مخالفت می کنند
کشورهای بریکس با تحریم های یک جانبه امریکا علیه ایران مخالفت می کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram

پشتیبانی وزیران خارجه آلمان و چین از ماندن ایران در توافق نامه برجام - اسپوتنیک افغانستان
پشتیبانی وزیران خارجه آلمان و چین از ماندن ایران در توافق نامه برجام
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل کالوگین رئیس بخش بریکس در وزارت خارجه روسیه ضمن بیان این مطلب یاداور شد، که همه اعضای بریکس دارای پیوندهای «بسیار گسترده» با ایران بوده و مخالف تحریم های یکجانبه ای هستند، که امریکا پس از خروج از برجام می خواهد علیه کشورهای که روابط تجاری با ایران برقرار کنند، است.

میخائیل کالوگین گفت:- "بریکس مخالف دخالت خارجی در امور داخلی کشورها و مخالف استفاده از تحریم های یکجانبه غیر سازنده و بی ثمر است… ما از حق ملت ها برای پیشبرد روابط با ان کشورهایی که بخواهند، دفاع می کنیم".
یادآوری می کنیم، که در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه امریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 
به باور دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود. 
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هر ده گزارش خود تاکید کرده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل می کند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала