واشنگتن پست: خونین ترین نبرد سوریه در ادلب رخ خواهد داد

© AP Photo / bus convoys resumed transporting residents out of the Syrian towns of Foua and Kefraya in the northwestern province of Idlib as part of an evacuation deal between the government and militants
bus convoys resumed transporting residents out of the Syrian towns of Foua and Kefraya in the northwestern province of Idlib as part of an evacuation deal between the government and militants - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روزنامه امریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین‌ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده است.

به گزارش اسپوتنیک، پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با قلم لوئیزا لاولاک Louisa Loveluck نوشت: خونین ترین نبرد سوریه در ولایت ادلب خواهد بود که هنوز اتفاق نیفتاده و جان حدود یک میلیون نفر در معرض خطر قرار دارد.

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: مردم از هر گوشه و کنار سوریه از جنگ در این کشور فرار می کنند ولی از پس دستمزد قاچاقچیان بر نمی آیند تا آنها را به مکانی دورتر ببرد. اکنون نزدیک به یک میلیون نفر در یک استان در شمال غربی سوریه جمع شده اند و مضطرب، ترسان و بی اعتماد، چشم به آتش بس دارند. این منطقه وسیع و اغلب کوهستانی در امتداد مرز جنوبی ترکیه به یکی از آخرین سنگرهای شورشیان تبدیل شده است. در ماه های آتی، این استان می تواند به شدیدترین و خونین ترین چالش برای نیروهای بشار اسد رئیس جمهور سوریه تبدیل شود؛ نیروهای بشار اسد در حال حاضر برای کنترل این نواحی که در شورش 2011 به دست جنگجوهای شورشی افتاد مبارزه می کنند.

President Donald Trump - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ در دادگاه به خاطر حمله به سوریه پاسخ خواهد داد

این روزنامه افزود: در توافقی که میان روسیه، ترکیه و ایران در ماه جاری امضاء شد، بخشی زیادی از خشونت در استان ادلب و سه منطقه دیگر سوریه متوقف شد اما اگر آتش بس بشکند و جنگ از سر گرفته شود، مخاطرات انسانی در این منطقه شمال غربی سوریه بسیار بالاست: مرز ترکیه به شدت تحت کنترل است و نیروهای حامی دولت ماههاست که در حال نزدیک شدن به این منطقه هستند. در سراسر این استان، ائتلافی از شورشیان نزدیک به القاعده را می توان دید که به شدت با بشار اسد مخالف هستند و صدها هزار نفر غیرنظامی در این میان گرفتار شدند.

جنگ هفت ساله داخلی سوریه باعث آواره شدن بیش از 5 میلیون نفر شده است. در داخل سوریه حتی افراد بیشتری وجود دارند که دوست دارند کشور را ترک کنند اما گرفتار شده اند. ترکیه، لبنان و اردن که هر کدام برای اسکان آوارگان قبلی با مشکل روبرو هستند مرزهایشان را بسته اند. رفتن به شرق به داخل خاک عراق خطر به دام افتادن به چنگ داعش را برایشان به همراه دارد. بنابراین آوارگان در شرایطی دشوار زندگی می کنند و تمام آنچه که آنها می خواهند این است که خشونت پایان یابد.

روسیه و ایران  ای پروژه جدیدی را برای بررسی حمله شیمیایی در ادلب پیشنهاد میکنند - اسپوتنیک افغانستان
روسیه و ایران پروژه جدیدی را برای بررسی حمله کیمیایی در ادلب پیشنهاد میکنند

همانطور که جنگ میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان به پایان خود نزدیک می شود، ولایت ادلب به پناهگاه شبه نظامیان شورشی تبدیل شده است، شبه نظامیانی که تسلیم نیروهای دولتی نشده اند. جمعیت این ولایت افزایش یافته است و دلیل افزایش جمعیت توافق دولت اسد برای انتقال غیرنظامیان وجنگجویان از نواحی شمالی سوریه به این ولایت بود. ساکنان می گویند افراد جدیدی که وارد ادلب می شوند دیگر جای کافی ندارند و آپارتمان ها پر شده است. بسیاری از خانواده ها در چادر، خانه های گلی و حتی غار زندگی می کنند. مدارس و بیمارستان ها و امکانات آنها به دست گروه های شورشی و شوراهای محلی تحت حمایت اپوزیسیون اداره می شود اما تحیل گران و دیپلمات ها می گویند نیروهایی که در این ولایت در حال قوت گرفتن هستند متعلق به گروه تحریر الشام است که یک گروه متعلق به القاعده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала